۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

بررسی سختگیرانه مجلس در موضوع کابینه

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه مجلس کارنامه وزرای پیشنهادی را به دقت بررسی می‌کند، گفت: وزرای پیشنهادی شاخص‌های مدنظر مجلس را نداشته باشد،رای اعتماد نمی‌گیرند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ رسول فرخی میکال در خصوص رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم،گفت: مقام معظم رهبری، مجلس یازدهم را مجلس انقلابی خطاب قرار داده‌اند و پس از یک سال عملکرد نمایندگان را تایید کرده‌اند از این رو نمایندگان در رای اعتماد به وزرا وظیفه سنگینی بر دوش دارند.

وی ادامه داد: وزرای پیشنهادی باید منافع ملی را بر منافع جناحی و گروهی خود ترجیح دهند. علاوه بر این باید بر عملکرد وزارتخانه اشرافیت داشته و برنامه دقیق به کمیسیون های تخصصی ارائه کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اظهار داشت: تعهد، تخصص و انقلابی گری باید به عنوان سابقه ای روشن و درخشان در کارنامه مدیریتی وزرای پیشنهادی وجود داشته باشد.

فرخی میکال گفت: مشکلات کشور با نگاه به داخل حل شدنی است، ارتباط عزتمندانه با جهان و تاکید بر توانمندی‌های داخلی راهکار حل مشکلات کشور است.

وی با بیان اینکه مجلس کارنامه وزرای پیشنهادی را به دقت بررسی می‌کند، گفت: اگر گزینه پیشنهادی برای هر وزارتخانه شاخص های مدنظر مجلس را نداشته باشد، نخواهد توانست رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی یازدهم را کسب کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments