۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

برداشتن گام سوم اقدامی‌ متقابل با بدعهدی‌ اروپا است

نماینده سمیرم در مجلس اعتقاد دارد برداشتن گام سوم کاهش تعهدات برجام از سوی ایران اقدامی‌ متقابل در راستای بدعهدی کشورهای حاضر در این توافقنامه است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر سلیمی‌ درباره فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی‌از سوی کشورمان در مقابل بدعهدی‌های طرف‌های حاضر در این توافقنامه، گفت: جمهوری اسلامی‌ایران علی رغم اینکه طبق مفاد برجام می‌توانست با خروج ایالات متحده از برجام به تعهداتش عمل نکند اما با حسن نیست و صبر استراتژیک در توافقنامه مذکور باقی ماند.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی‌در این راستا، اظهار کرد: نباید فراموش کرد که اروپایی‌ها از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم‌هایی جدیدی علیه ایران اعمال کرد به هیچ عنوان اقدام متقابلی انجام ندادند و صرفا موضع گیری‌های سیاسی خنثی انجام دادند.

وی ادامه داد: امروزه کشورهای اروپایی حاضر در برجام باید پاسخ دهند طبق قوانین بین المللی مگر می‌شود توافقنامه چندجانبه فقط از سوی یک کشور اجرایی شود و دیگر کشورها فقط نظاره گر باشند که اکنون از ایران انتظار دارند همچنان تعهداتش را به طور کامل اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: جمهوری اسلامی‌بر اساس مفاد برجام و با حسن نیت به اروپایی‌ها مهلت داد تا تعهدات برجامی‌و مسائل دیگری خارج از توافقنامه را عملیاتی کنند اما غربی‌ها همواره از این امر سرباز زدند که بر این اساس کشورمان نیز گام‌های کاهش اجرای تعهداتش هسته ای را برداشت.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به اینکه اروپایی‌ها صرفا درصدد وقت کشی و طولانی کردن روند مذاکرات هستند، گام سوم برجام نیز از سوی کشورمان مستحکم تر از گام‌های دیگر برداشته خواهد شد اما اگر طرف‌های برجامی‌به تعهداتشان عمل کنند طبق گفته مسئولان عالی رتبه دولت، کشورمان مجددا به سطح تعهدات قبلی بازخواهد گشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x