۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

برخی جوانان مبتلا به کرونا ممکن است علائمی از خود نشان ندهند

یک مطالعه مقدماتی نشان می‌دهد که بیش از 80٪ افراد 20 ساله و کمتر ممکن است بعد از ابتلا به کروناویروس COVID19 علائمی نشان ندهند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از MedicalNewsToday، یک مطالعه مقدماتی نشان می‌دهد که بیش از ۸۰٪ افراد ۲۰ ساله و کمتر ممکن است بعد از ابتلا به کروناویروس COVID19 علائمی نشان ندهند.

این ممکن است پیامدهای مهمی در انتقال ویروس COVID19 داشته باشد.

این مطالعه مقدماتی هنوز در یک ژورنال مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، اما نویسندگان آن یافته‌های خود را به‌صورت آنلاین و روی پلتفرم preprint arXiv در دسترس قرار داده‌اند.

 

نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند  میزان ناقلین بدون علامت کروناویروس COVID19 می‌تواند پیامدهای مهمی در انتقال ویروس داشته باشد.

محققان داده های مربوط به ۵ هزار و ۴۸۴ نفر را از منطقه لومباردی ایتالیا که با افراد مبتلا به عفونت کروناویروس جدید در تماس بوده‌اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

COVID19

از این تعداد، ۲۸۲۴ نفر مبتلا به عفونت‌های COVID19 با تأیید آزمایشگاه بودند.

با نگاهی به داده ها، محققان دریافتند که از ۲،۸۲۴ فرد مبتلا به عفونت کروناویروس شناخته شده، تنها ۸۷۶ نفر (۳۱٪) علائمی را نشان داده‌اند.

محققان با نگاهی به داده های مربوط به سن، محاسبه کردند که در بین افراد ۲۰ سال به زیر ، احتمالاً ۹.۸۱٪ علائم عفونت با COVID19 علامتی ندارند.

محققان تخمین می‌زنند که در میان افراد با ۸۰ سال سن و بیش‌تر، تنها ۳۵.۴ درصد علائم بیماری را در پی عفونت با کروناویروس جدید نشان نمی‌دهند.

محققان خاطرنشان کردند: در بین افراد مبتلا به عفونت تأیید شده COVID19 که ۶۰ سال سن داشتند و یا زیر ۶۰ سال بودند، ۹.۷۳٪ احتمالاً تب نداشتند.

این مطالعه همچنین نشان داد که مردها بیش‌تر از خانم‌ها در معرض کروناویروس قرار می‌گیرند و علائم حادتری نشان می‌دهند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments