۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷

برخورد قانونی با افرادی که اراضی کشاورزی را می‌سوزانند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت گندم و جو و برخی محصولات کشاورزی از کشاورزان عزیز تقاضا می‌شود، پس از برداشت محصول خود بقایای آنرا آتش نزنند چرا که مطابق ماده ۲۰ قانون هوای پاک این عمل جرم است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت، محمدطاهر ظاهری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک اظهار کرد: در پی شکایت شهروندان مبنی بر مشاهده دود غلیظ اطراف جاده کمربندی جنوبی این شهرستان، کارشناسان این اداره در قالب گشت مشترک با جهاد کشاورزی به منظور تحقیق و بررسی موضوع به محل اعزام و کار کارشناسی صورت گرفت.

وی افزود: پس از تحقیقات دقیق و کشف هویت عامل این تخلف، پرونده قضائی از سوی اداره حفاظت محیط زیست قرچک برای برخورد قانونی و پیگیری موضوع تشکیل شد که پس از بررسی، صدور رأی محکومیت و جریمه قطعی هشت میلیون تومانی برای فرد خاطی به همراه داشت.

ظاهری عنوان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت گندم و جو و برخی محصولات کشاورزی از کشاورزان عزیز تقاضا می‌شود، پس از برداشت محصول خود بقایای آنرا آتش نزنند چرا که مطابق ماده ۲۰ قانون هوای پاک این عمل جرم بوده و مستوجب مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی است و برای عاملین این اقدام پیگیری و محکومیت در محاکم قضایی را در پی دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments