۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

برای نتیجه دربی به دیدارهای قبلی نگاه نکنید

مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که تیم‌های استقلال و پرسپولیس تا پیش از دربی از نظر تاکتیکی ضعیف بوده‌اند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیروز قربانی درباره دربی نود که یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود، اظهار داشت: شرایط دربی با همه بازی‌ها فرق دارد و نمی‌توانید روی دیدارهای قبلی دو تیم آنها را قضاوت کنید. دربی دیداری است که مسائل روحی – روانی بازیکنان می‌تواند تأثیرگذار باشد. از این مسئله نباید غافل شویم که شرایط استقلال و پرسپولیس از نظر تاکتیکی خوب نیست و در دیدارهای قبلی ضعیف بازی کرده‌اند.

وی افزود: استقلال و پرسپولیس از نظر فنی عملکرد ضعیف داشتند و تنها نتایج دو تیم با هم تفاوت داشته است. استقلال دو گل زده، پرسپولیس هم همین تعداد را زده است. اگر گلی به ثمر رسانده‌اند، روی اشتباهات حریف به ثمر رسیده است. من چیز خاصی از دو تیم ندیده‌ام. با این توضیحات باید گفت که مسائل روحی – روانی برای دربی خیلی مهم است. خودم زمانی که بازی می‌کردم، بازی تحت فشار را دوست داشتم. شاید خیلی‌ها بگویند در دربی تحت فشار هستند اما من این شرایط را دوست داشتم.

بازیکن پیشین تیم استقلال در خصوص اینکه برخی پیشکسوتان از عملکرد فنی بازیکنان استقلال انتقاد کرده‌اند، گفت: همه چیز را نباید گردن بازیکنان انداخت. فوتبال بازی مربیان بوده و اجرای آن برعهده بازیکنان است. یکسری مربیان می‌گویند که بازیکنان نتوانسته‌اند وظایفی که به آنها محول شده را انجام بدهند. من این حرف را قبول ندارم، چون فوتبال بازی مربیان است.

قربانی تصریح کرد: بازیکنان استقلال در دیدارهای قبلی به معنای واقعی زحمت کشیدند. خط جلو و‌‎هافبک استقلال به خوبی کار پرس را انجام می‌دهند. داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و مهدی قائدی فوق‌العاده پرس می‌کنند اما استقلال هنوز به آن طرح تاکتیکی نرسیده است. وریا غفوری به خوبی اورلب می‌زند و جلو می‌کشد اما در بازی با مسجدسلیمان تنها یک‌ بار این اتفاق افتاد. این اتفاق برای استقلال خوب نیست.

وی در رابطه با اینکه هواداران استقلال از نتایج تیم‌شان ناراحت هستند، گفت: هواداران هیچ وقت با تیم‌شان قهر نمی‌کنند و همیشه پشت تیم‌شان بوده‌اند. شاید هواداران استقلال به خاطر عدم قهرمانی تیم‌شان در چند سال اخیر ناراحت باشند اما دلیلی ندارد با تیم‌شان قهر باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of