۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:

برای شورا و ریاست جمهوری کاندیدا نمی‌شوم!

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با لایحه افزایش کرایه حمل و نقل عمومی مخالفت کردند و تصمیم بر این شد که نیازهای حمل و نقل از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا وصول شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی در حاشیه دویست و چهل و چهارمین جلسه شورا و در جمع خبرنگاران به تشریح جلسه امروز پرداخت و گفت: جلسه امروز با ارائه گزارش شورایاران منطقه ۱۰ آغاز شد و اعضای شورا نیز نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند.

وی افزود: در این جلسه همچنین ادامه بررسی ایجاد لایه گردشگری در طرح تفصیلی شهر تهران در دستور قرار گرفت که چراکه برخی اعضا اعتقاد داشتند لایحه از سوی معاونت شهر سازی شهرداری تهران آنچنان محکم نیست و درخواست برگشت به کمیسیون را داشتند تا این امر با دلایل محکم تری در صحن شورا مطرح شود؛ این مهم با رای موافق اعضای شورا به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد:‌ همچنین لایحه دو فوریتی برای ارائه تخفیف به مؤدیان در صحن شورای شهر به تصویب نرسید چرا که این موضوع برای بار دوم مطرح شده بود و اعضای شورا اعتقاد داشتند یکبار این این اقدام صورت گرفته و لایحه آن از سوی اعضای شورا رد شد.

هاشمی در ادامه بیان داشت: از جمله مباحث امروز، بررسی لایحه یک فوریت  افزایش  نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی بود که افزایش ۲۵ درصدی کرایه‌های حمل و نقل عمومی توسط اکثر اعضای شورای شهر مورد موافقت قرار نگرفت چرا که این افزایش نرخ‌ها مشکلی از حمل و نقل عمومی برطرف نمی‌کرد و میزان افزایش با نیاز مالی حمل و نقل عمومی تطابق نداشت.

وی گفت: در خوشبینانه ترین حالت این افزایش شاید ۲۵ درصد مشکلات حمل و نقل عمومی را حل کند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تصمیم گرفتیم به جای افزایش نرخ کرایه‌ها شهرداری مطالبات ناوگان حمل و نقل عمومی را از طریق بودجه‌های مصوب  ستاد ملی مقابله با کرونا برای بخش خصوصی و بخش عمومی  پیگیری کند.

وی افزود: می دانید که دولت هنوز سوبسید هایی را هم که باید در حوزه حمل و نقل عمومی پرداخت می کرد را پرداخت نکرده و ما حتی به شوخی گفتیم که شهرداری لحاف و تشک بندازد جلوی ریاست جمهوری تا پولش را در حوزه حمل و نقل عمومی بگیرد.

هاشمی افزود: سرانجام این لایحه مورد موافقت قرار نگرفت و کرایه‌های حمل و نقل عمومی گران نخواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا پیگیری مطالبات شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی به چه صورت خواهد بود گفت: ما طرحی برای ملزم کردن شهرداری جهت پیگیری مطالباتش از دولت داده ایم اما متأسفانه شهرداری تا حدودی با دولت تعارف دارد.

هاشمی گفت:‌نامه‌نگاری فایده ندارد شهرداری باید در پیگیری مطالباتش محکم‌تر عمل کند این موضوع میان شهرداری و شورای شهر مورد اختلاف است و متأسفانه دولت  اعتباری برای حمل و نقل عمومی اختصاص نداده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شما در انتخابات بعدی شورای شهر شرکت می‌کنید یا خیر،‌گفت:‌من در انتخابات بعدی شورای شهر کاندیدا نخواهم شد.

هاشمی همچنین در خصوص کادیداتوری خود برای ریاست جمهوری نیز گفت قصد این کار را هم ندارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments