۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
در گفتگو با طبنا مطرح شد؛

برای دفن زباله بیمارستانی همچنان با مشکل رو به رو هستیم

رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای دفن زباله بیمارستانی همچنان با مشکل رو به رو هستیم که امیدوارم سند جامع پسماند بتواند این مشکل را حل کند.

ناهید خداکرمی در گفتگو با خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) با اشاره به آخرین وضعیت پسماندهای بیمارستانی شهر تهران اظهار داشت: در این خصوص جلسات متعددی با مسئولان وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست و شهرداری داشتیم و خوشبختانه وضعیت بهینه سازی و غیرعفونی کردن زباله‌های بیمارستانی در خود بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در مراکز درمانی مورد غیر معمولی در خصوص عفونی بودن پسماندها نشنیده‌ام، افزود: به مردم اطمینان می‌دهم که بیمارستان‌ها شاید یکی از بهترین مراکزی باشند که برای تفکیک زباله و غیرعفونی کردن زباله‌های بیمارستانی بر اساس معیارهای استاندارد و چارچوب مشخص کار می‌کنند.

رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تهران با وزارت بهداشت و مراکز بیمارستانی هنوز در خصوص قیمت جمع‌آوری پسماند مشکل دارند، گفت: شهرداری برای جمع‌آوری و انتقال به محل دفع زباله سوبسید می‌دهد به همین دلیل برای دفن زباله همچنان با مشکل رو به رو هستیم که امیدوارم سند جامع پسماند بتواند این مشکل را حل کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x