Wednesday 19 February 2020 | چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
بازدید: 84
بروجردی در گفت‌وگو با طبنا تاکید کرد:

برای حفظ منافع ملی گام سوم را برمی‌داریم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برای دفاع از منافع ملی خودمان همانگونه که با قاطعیت گام اول و دوم را برداشتیم گام سوم را هم برخواهیم داشت.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: به نظرم نمی‌توان هیچگونه اعتمادی به اروپا داشت، به این لحاظ که تنها کشور شاخص فعال در عرصه هسته‌ای فرانسه است که ساعت‌های متوالی چه تلفنی و حضوری با رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان مذاکره کرد.

وی ادامه داد: واقعیت این است که فرانسه و مجموعه اروپا علی رغم اینکه مجموعه بزرگ ۲۸ کشوری را تشکیل می‌دهند، استقلال سیاسی نداشته و نمی‌توانند در مقابل آمریکا مقاومت کنند و به همین جهت ما برای دفاع از منافع ملی خودمان همانگونه که با قاطعیت گام اول و دوم را برداشتیم گام سوم را هم برخواهیم داشت.

بروجردی در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات ایران، اروپا را به تعهدات خود برمی‌گرداند، اضافه کرد: این تصمیمی ‌است که اروپا باید بگیرد و این مشکل آنها است. اگر نگرانند که ایران گام سوم را بردارد باید به همه تعهدات‌شان عمل کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه امکان انجام اقداماتی فراتر گام‌های بداشته شده وجود دارد، گفت: ما براساس برنامه مصوب شورای عالی امنیت ملی گام به گام به پیش خواهیم رفت و این سیاست رسمی، شفاف و اعلام شده ما است.

وی با اشاره به شکست پروژه ایران هراسی، تاکید کرد: به نظرم پروژه ایران هراسی تیغ کند آمریکا است و امروز اگر هراسی در دنیا وجود داشته باشد باید آمریکا هراسی باشد چراکه آمریکا عامل اساسی حمایت گسترده از همه شبکه‌های تروریستی و نگرانی امنیتی همه دنیا است.

اعتماد به سخنان سیدحسن نصرالله حتی در بین صهیونیست‌ها

بروجردی در تحلیل تهدید حزب الله و واکنش صهیونیست‌ها در تخلیه اراضی اشغالی مرزی با لبنان، هم اینطور گفت: ساکنان اراضی اشغالی حتی در دوران ۳۳ روزه اعتمادشان به سخنان سیدحسن نصرالله به عنوان رهبر حزب الله بسیار بسیار بیشتر از رهبران نامشروع صهیونیستی است.

وی اظهارکرد: به همین دلیل هم سخنان سیدحسن نصرالله را جدی گرفتند و می‌دانند حرفی را که می‌زند حتما عمل خواهد کرد و مما مواجه با یک مهاجرت گسترده در این بخش از سرزمین‌های اشغالی بودیم.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of