۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

برای تامین نیازمندی های شب عید مشکلی وجود ندارد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ذخیره سازی محصولات مورد نیاز شب عید با همکاری وزارت صمت و جهادکشاورزی انجام شده و در این باره مشکلی وجود ندارد.

ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درباره ذخیره سازی میوه برای شب عید اعلام کرد: این هفته با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار میوه شب عید جلساتی را داشتیم و دغدغه‌هایی که وجود داشت را مطرح کردیم.

وی ادامه داد: وزارت صمت طبق روال سال‌های گذشته ذخیره سازی انجام شده است و ما در مقدار این ذخیره سازی مباحث را داشتیم که وزن مورد نیاز برای ذخیره سازی مطرح شد و توصیه های لازم صورت گرفت و ستاد تنظیم بازار وزارت صمت هم قول داد که موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

ساداتی نژاد افزود: اگر مواردی که طرح شده وزارت صمت انجام ‌دهد در مورد میوه شب عید مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس درباره مشکلات گرانی محصولات مورد نیاز مردم هم افزود: مانند گذشته است و اتفاق جدیدی نیفتاده است و حوزه بازار ما دچار مشکل است و از نظر ساماندهی معایبی دارد و فاصله آن را دلالان و سوداگران در دست دارند.

وی تصریح کرد: جلسه ای را در کمیته بازار کمیسیون داشتیم که امیدواریم نتایج آن را در سال آینده ببینیم و ساماندهی ای در حوزه بازار انجام شود. از خرداد هم اختیارات وزارت جهاد از وزارت صمت بازستانی می شود و به این وزارتخانه برمی‌گردد و خود این ها کمی اقدار و اختیار وزارت جهاد کشاورزی را در حوزه تولید تا بازار افزایش می دهد و امیدواریم که سامان دهی بهتر و مطلوبتری در حوزه بازار محصولات اتفاق بیافتند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x