۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

براتی: می توان حکم محرومیت مهاجم پرسپولیس را تغییر داد

یک حقوقدان ورزشی در خصوص رای AFC برای محرومیت مهاجم پرسپولیس توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت نقل از احمدرضا براتی، حقوقدان ورزشی درخصوص حکم سنگین AFC قبل از دیدار پرسپولیس با النصر گفت: رفتارهای نژادپرستانه از نظر مراجع بین المللی ورزشی همچون IOC، FIFA و AFC مستلزم سخت‌ترین برخوردها و تنبیهات است. این در مقرراتشان پیش بینی شده که با هرگونه رفتار نژادپرستانه علیه هر قوم، ملیت، نژاد و جنسیت به شدت برخورد شود.

براتی ادامه داد: اینکه این رأی کاملاً ‌منطق با واقعیت بوده یا خیر، ما باید از این جهت نگاه کنیم که احتمالاً داور نسبت به بازیکنان یا ملت شرق آسیا چنین نظری داشته است. اگر آنها به رفتارهای قبلی این بازیکن در داخل کشور اشراف داشتند، ممکن بود با این شدت تصمیم گیری نکنند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با این سرعت و قبل از مسابقه چنین تصمیمی گرفته شد، عنوان کرد: در مسابقاتی که به صورت متمرکز برگزار می‌شود، اعضای کمیته انضباطی در قالب یک پنل در محل برگزاری حاضر می‌شوند تا با توجه به لزوم سرعت در تصمیم گیری بلافاصله تصمیم گیری کنند. ممکن است گاهی به ضرر و گاهی هم به نفع ما باشد؛ کما اینکه درمورد بخشودگی سیامک نعمتی همین پنل انضباطی تصمیم گیری کرد و این تصمیم به نفع ما بود. بنابراین چنین اتفاقی خلاف روال نیست.

این حقوقدان ورزشی که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، تصریح کرد: اینکه حکم تا چه اندازه منطق با واقعیت بوده، تصور می‌کنم در صورتی که این مسئله را برای پنل انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا بهتر تشریح می‌کردیم، می‌شد جلوی حکم را گرفت. هنوز هم دیر نشده و خدا را شکر این بازی را به خیر و خوشی پشت سر گذاشته ایم. امیدوارم با اعتراضی که باشگاه پرسپولیس حتماً‌ صورت خواهد داد، این رأی رفع شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments