۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸

برائت از مشرکین و شهادت زائران – شعبان قاسمی 

جمعه ششم ذيحجه سال 1407 هجري قمري برابر با نهم مرداد سال 1366، «جمعه سياه» نام گرفت.

 

همکاری من با مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، برمی‌گردد به سال ۱۳۶۴ از همان سال تا سال ۱۳۹۶ با این مرکز همکاری داشته ام.

در این مدت مسئول انبارهای دارو و تجهیزات مرکز پزشکی حج وزیارت در ایران و عربستان سعودی بودم و همچنین مسئول خرید تهیه و ارسال دارو به عربستان وعتبات.

طی این سالها خاطرات زیادی از حضور در عربستان و عتبات دارم. ولی یکی از پرسوزگذازترین خاطرات من در طی این سالها مربوط به سال ۱۳۶۶ و روز برائت از مشرکین است. آن روزتقریبا کل شهر مکه تحت نفوذ ایرانیان بود تمام کوههای اطراف مکه مزین به پرچم جمهوری اسلامی ایران و پارچه‌هایی با شعار الموت الآمریکا و الموت الاسراییل بود.

مراسم از ساعت ۱۶ در مقر بعثه رهبری شروع شد و شرکت کنندگان در راهپیمایی از میدان المعابده حرکت کردند قرار شده بود که راهپیمایی تا زیر پل هجوم ادامه داشته و پس از آن زائران پراکنده شوند.

جمعیت در صفوف به هم فشرده با نفرت هر چه تمام تر علیه آمریکای جهانخوار و اسراییل غاصب شعار می‌داد. یکی از برادرانی که شعار می داد اعلام کرد که یک بالگرد آمریکایی هنگام بلند شدن از عرشه ناو هواپیما بر آمریکا سقوط کرده و پنج تن از سرنشینان آن به درک واصل شدند! بعد از اعلام این خبر بود که در نزدیکی پل هجوم نیروهای وهابی عربستان سعودی به راهپیمایی کنندگان حمله ور شدند.

متاسفانه در صفهای اول راهپیمایی معلولین و جانبازان ما حضور داشتند و بیشترین آسیب ها را آنان دیدند اکثر شهدای ما در این هجوم وحشیانه برادران معلول و جانباز ما بودند.

درگیریها تا ساعت ۲۰ شب ادامه داشت همه جان خون بود و مجروح کسی باورنمی کرد که نیروهای عربستانی این قدر وقیحانه به سمت زائران حمله ور شوند .

به همراه گروه پزشکی مستقر در مکه تلاش فراوانی کردیم تا مجروحان را به بیمارستان منتقل کنیم.

متأسفانه در آن روز سیاه تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان و دیگر حجاج شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین شهید شدند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments