Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
بازدید: 124
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت تا پایان شهریور حل و فصل می‌شود

وزیر بهداشت گفت: قرار است بخشی از این بدهی‌های تامین اجتماعی از محل فروش سهام تسویه شود. تلاش می‌کنیم و امیدواریم تا قبل از پایان شهریور مشکل بدهی‌های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت حل و فصل شود.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، سعید نمکی درباره بدهی‌های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه محق هستند، زیرا هزینه خدماتی که بعضا از یک سال و نیم قبل ارائه شده را هنوز دریافت نکرده اند. به هر حال فشار بودجه بر دانشگاه‌های علوم پزشکی به علت کمبود نقدینگی و مشکلات خزانه، وجود دارد و دانشگاه‌ها نمی‌توانند خدمات را رایگان ارائه کنند و حتی بعد از یک سال و نیم نتوانند هزینه آن دریافت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت‌های پخش دارو برای تهیه دارو از دانشگاه‌های علوم پزشکی پول نقد درخواست می‌کنند. این شرایط دشوار برای دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد، اما به رغم همه اینها همچنان تلاش می‌کنیم که خدمات رسانی دچار مشکل نشود.

نمکی اضافه کرد: آخرین میزان بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت حدود ۹ هزار میلیارد تومان است و حتی برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی حدود ۱۷ یا ۱۸ ماه از سازمان تامین اجتماعی طلب دارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of