۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

بخش خصوصی حقی برای ایجاد شبکه تلویزیونی ندارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: صداوسیما سازمانی حاکمیتی است و در قانون هم این موضوع تعریف شده از این جهت شبکه های خصوصی نخواهیم داشت.

حسین میرزایی، نماینده منتخب مردم اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در واکنش به این موضوع که برخی با انتقاد به عملکرد صداوسیما معتقدند رسانه ملی مخاطبان را فراری داده و به قدرت گرفتن شبکه نمایش خانگی منجر شده و از طرفی در برخی از برنامه ها موضوعاتی مطرح می شود که بیشتر به خرافه پراکنی شبیه است، افزود: اولا این دو مورد فرض و اتهام به صداوسیما است که هیچکدام را نه تصدیق می کنم و تایید.

وی اضافه کرد: اگر کسی نسبت به عملکرد صداوسیما انتقادی دارد باید با این سازمان مطرح کنند تا به راهی برسند.

میرزایی درباره نظارت در صداوسیما هم اظهار کرد: قانونا شواریی برای نظارت بر صداوسیما وجود دارد که این دوره آقای نوباوه و سید احسان قاضی زاده هاشمی از مجلس در این شورا حضور دارند، ضمن اینکه از دولت و قوه قضاییه نیز نمایندگانی در این شورا عضوند و مدیریت صداوسیما را تحت نظارت دارند و کارشان را هم خوب انجام می دهند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: منتهی اینکه انتظار داشته باشیم انسان غیرمعصوم کار معصومانه انجام دهد؛ انتظار نابجایی است!

وی در پاسخ به این سوال که آیا ورود بخش خصوصی در ایجاد شبکه تلویزیونی امکان پذیر است؛ تاکید کرد: ۱۰۰ درصد مخالف هستم و از طرفی این موضوع هم مخالف قانون اساسی است!

میرزایی توضیح داد: قانون اساسی صداوسیمای کشور را حاکمیتی تعریف کرده و برای بخش خصوصی در رسانه ملی حقی قائل نیست!

خبرنگار: محمدسیاح

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments