۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲

بخشش قاتل ۴ سال پس از قتل

جوانی که 4سال قبل در جریان درگیری در پارک جوان دیگری را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود با اعلام گذشت اولیای دم از چوبه دار نجات پیدا کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت،این درگیری خونین سال ۹۶در یکی از پارک‌های قزوین اتفاق افتاد و در جریان آن جوانی به قتل رسید. مأموران پلیس خیلی زود توانستند قاتل را دستگیر و تحقیقات در این‌باره را تکمیل کنند.

قاتل و مقتول از مدتی قبل با یکدیگر اختلاف داشتند که روز حادثه با هم درگیر شدند و این جنایت اتفاق افتاد. در جریان رسیدگی به این پرونده، متهم به قتل با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. این رأی مدتی بعد در دیوان عالی کشور نیز تأیید و آماده اجرا شد اما چند روز قبل اولیای دم با گذشت ۴سال از این جنایت متهم را بخشیدند.

حجت‌الاسلام محمد حیدری، رئیس شوراهای حل اختلاف استان قزوین در این‌باره گفت: با پیگیری‌های اعضای شعبه‌ویژه مصالحه قتل، جوانی که به اتهام ایراد ضرب و جرح عمومی محکوم به قصاص نفس و پرداخت دیه شده بود از سوی اولیای دم بخشیده شد و از چوبه دار رهایی یافت.

وی ادامه داد: حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی توسعه حل اختلاف و داوری است و باید از اقدام انسان‌دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم، زمینه صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، قدردانی کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments