۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

با نه گفتن به مطالبات جوانان مشکل حل نمی‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: با نه گفتن به مطالبات جوانان مشکل حل نمی‌شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معرفی وزرای پیشین و فعلی آموزش و پرورش، اظهار کرد: یکی از رویکردهای آموزش و پرورش باید این باشد که کودکی و نوجوانی به رسمیت شمرده شود. کودک حق بازی، ورزش و برخورداری از نشاط و شادی دارد، ما باید این حقوق را به رسمیت بشناسیم.

وی ادامه داد: وقتی این حقوق را به رسمیت نمی‌شماریم در برابر حوادثی قرار می‌گیریم که باید برای حل آنها از کل حیثیت نظام استفاده کنیم. ما باید کاری کنیم که کودکان و نوجوانان به کشور، دین، مدرسه و خانواده خود حس تعلق زیادی پیدا کنند. ما به عنوان دولت مسئول کل ملت با همه تنوع و تکثر آن هستیم. ما از هر رنجی که هر دختر و پسر ایرانی دارد باید آزار ببینیم و احساس آرامش نکنیم که چرا آنها در رنج هستند. ما باید زمینه رنج کودکان، نوجوانان و جوانان را از بین ببریم. با نه گفتن به مطالبات آنها مشکلی حل نمی‌شود باید روش‌های پیدا کنیم تا به مطالبات آنها پاسخ داده شود و هم اصول نظام حفظ شود.

وی در ادامه با اشاره به تلاش آمریکا برای فشار به ایران خاطرنشان کرد: آنها فشار حداکثری برای فروپاشی جمهوری اسلامی‌و حتی ایران به کار بردند. هدف حداقلی آنها هم فروپاشی اقتصاد ایران بود، ولی اکنون به این نتیجه رسیدند که به ایران فشار بیاورند تا ایران پای میز مذاکره بیاید. آمریکا به کشورهایی که باور نمی‌کردیم هم فشار وارد کرد تحت این فشارها برخی از کشورهای دوست هم در خرید نفت ما همراهی قابل قبولی نداشتند. به هر حال یک سوم درآمد کشور از فروش نفت است و وقتی نفت کمتر فروش می‌رود درآمد هم کمتر می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این که راهبرد نظام که رهبری آن را تعیین کردند مقاومت فعال در مقابل فشار حداکثری دشمن بود،‌ خاطرنشان کرد: کشور اکنون شوک‌های روانی را پشت سر گذاشته است و روند شاخص‌های اقتصادی رو به بهبود است. برخی می‌گفتند تورم چند ده درصدی در کشور حاکم می‌شود یا اقتصاد کشور شبیه ونزوئلا می‌شود یا این که از قیمت‌های نجومی‌برای نرخ ارز صحبت می‌کردند اما در حال حاضر ثبات در اقتصاد به وجود آمده که یک دلیل مهم آن که در راس همه عوامل است، تحمل مردمی‌است که یک بار دیگر ثابت کردند یک ملت و یکپارچه هستند.

جهانگیری با بیان اینکه در حال حاضر اولویت برای ایران توسعه علمی‌و نیروی انسانی است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مهمترین مسئولیت را در توسعه سرمایه انسانی و علمی‌بر عهده دارد؛ بنابراین هزینه در آموزش و پرورش هزینه‌ سرمایه‌ای محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تغییر و تحولات در دنیا خیلی سریع است و آموزش و پرورش باید این جهان متغییر را شناسایی کنند. باید دانش آموزان را به جای توصیه به سکوت به گونه‌ای تربیت کنیم تا خود را با شرایط متغییر جهان تطابق دهند. آموزش و پرورش باید مهارت‌های زندگی را به دانش آموزان آموزش دهد. آموزش و پرورش باید کانون گفت‌وگو، استدلال، منطق و ترویج ارزش‌های اخلاقی و دینی باشد. آموزش و پرورش باید افرادی پرسشگر، نقاد و مشارک‌جو تربیت کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x