۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
استاندار كرمانشاه تاکید کرد:

با خاطیان سلامت برخورد می شود

استاندار كرمانشاه گفت: مغازه افرادي كه پروتكل هاي بهداشتي را رعايت نمي كنند و ماسك نمي زنند، پلمپ مي شود.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هوشنگ بازوند در حاشیه برگزاری ستاد ملی کرونا ، اظهار داشت: همه مردم در جامعه ملزم به استفاده از ماسک هستند و دستگاه های اجرایی ذیربط موظف هستند که پیش بینی های لازم را برای افزایش تولید و کنترل قیمت ماسک داشته باشند.

وی با اشاره به امکان همزمانی کرونا و ویروس آنفولانزا در اول مهر ماه و فصل پاییز بیان داشت: اداره صمت استان باید فکری دراز مدت برای تولید ماسک داشته باشد و همچنین برای جلوگیری از افزایش قیمت ماسک تمهیدات لازم را اتخاذ نماید.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: مغازه افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و ماسک نمی زنند، باید پلمپ شود و در بازدیدی که دیروز از سطح شهر کرمانشاه داشتم، مشاهده می شد مغازه های ماسک فروشی که خود ماسک می فروشند اما از ماسک استفاده نمی کنند لذا اداره صمت موظف است که بازرسی ها و نظارت های خود را جهت کنترل بازار برای رعایت پروتکل های بهداشتی افزایش دهد تا همه موظف به استفاده از ماسک در جامعه باشند.

وی همچنین تاکید کرد: بعضاً همچنین در سطح شهر مشاهده می شود که پلیس ها نیز برای انجام وظیفه از ماسک استفاده نمی کنند لذا از نیروی انتظامی استان می خواهیم که از نیروهای خود بخواهد که پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کنند.

بازوند در ادامه با اشاره به شلوغی و افزایش ترددها به پارک ها از شهرداری کرمانشاه خواست که برای جلوگیری از افزایش بیماری کرونا، کنترل های لازم را در پارک ها انجام دهد.

استاندار کرمانشاه همچنین از دستگاه های ذیربط خواست که برای خرید مواد شوینده و ضدعفونی حتماً از تولیدات داخلی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان موظف است که ظرف ۲۰ روز طرح نقشه راه را برای شرایط بحرانی در پاییز که امکان همزمانی بیماری کرونا با ویروس آنفولانزا دارد را تدوین و به کارگروه مبارزه با بیماری کرونا استان ارائه نماید.

مقام عالی استان همچنین گفت: معاونت توسعه منابع انسانی استانداری باید نظارت جدی بر ترددهای مردم در ادارات داشته باشد و اگر برخی مراجعه کنندگان رعایت پروتکل های بهداشتی را نمی کنند ادارات باید از ارائه خدمات به این گونه افراد جلوگیری کنند.

وی از فرمانداران استان خواست با نشستی با بزرگان و معتمدین شهرها در خصوص جلوگیری از تجمع مردم برای برگزاری مراسم های عروسی و عزاداری ها تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x