۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

با این لایحه بودجه کسری قطعی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت خیلی زیاد روی فروش نفت حساب کرده درحالیکه اگر این موضوع محقق نشود با کسری بودجه بسیار بزرگی مواجه خواهیم شد.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در بهارستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت در پاسخ به این سوال که آیا با توجه دولت می تواند به فروش ۳/۲ میلیون بشکه برسد؛ توضیح داد: معتقدم دولت پیش از اینکه در بودجه ۱۴۰۰ بر فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت تکیه کند باید نگاه می کرد که سال گذشته چقدر نفت فروخته است.

وی ادامه داد: زمانیکه دولت زیر یک میلیون بشکه نفت در سال ۹۹ نفت فروخته است باید میزان این فروش را در سال آینده زیر یک میلیون یا حداکثر یک میلیون ۵۰۰ هزار بشکه در سال آینده در نظر می گرفت نه دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه.

کوچکی نژاد تاکید کرد: قطعی ما با این نگاه با کسری بودجه وحشتناکی روبرو خواهیم شد که تعادل بودجه کشور را بر هم می زند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد کاهش بودجه عمرانی هم گفت: بودجه عمرانی سال آینده نسبت به بودجه جاری کمتر در نظر گرفته شده است و این دو فاصله زیادی با هم دارند.

وی در مورد اصلاح بودجه اظهار کرد: قطعا معتقدم که اگر بودجه رد شود تا دولت خودش آن را اصلاح کند بهتر از این است که مجلس ورود کند؛ با این روش بودجه ریزی دولت آینده بدهکار خواهد شد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments