۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

باید جایگاه خود را در جهان بدانیم

پیشکسوت بسکتبال ایران گفت: موفقیت در جام جهانی، صعود به مرحله دوم و کسب سهمیه المپیک،‌ می‌تواند نقطه عطفی در بسکتبال ایران باشد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسدالله کبیر در مورد وضعیت تیم ملی بسکتبال در آغاز جام جهانی ۲۰۱۹ اظهار داشت: تیم ملی با توجه به تدارکات خوبی که پشت سر گذاشته، شرایط مناسبی دارد و با آمادگی کامل به مصاف حریفان خواهد رفت. این تیم روزهای اخیر در چین هم بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کرده و شخصیت قابل قبول و بالایی پیدا کرده است.

کبیر ادامه داد: تیم ملی اگر بازیکن مصدوم نداشته باشد، می‌تواند بازی‌هایی در شان بسکتبال ایران در جام جهانی ارائه دهد و نسبت به صعود به مرحله دوم، امیدوار باشد. جام جهانی، اهمیت مضاعفی هم برای تیم ایران دارد چون تنها یک تیم از آسیا به المپیک صعود خواهد کرد. موفقیت در جام جهانی، صعود به مرحله دوم و کسب سهمیه المپیک،‌ می‌تواند نقطه عطفی در بسکتبال ایران باشد.

مدیر فنی تیم شهرداری گرگان گفت: بهترین زمان کسب نتیجه برای ایران، جام جهانی امسال است. فدراسیون نیز، تدارکات بسیار خوبی را برای تیم ملی مهیا کرده و تعامل و همکاری قابل قبولی بین بازیکنان حکمفرماست. من چند بازی تدارکاتی از این ملی را دیدم و باید بگویم که سیستم‌های دفاع و حمله موثری در تیم وجود دارد. بازیکنان کاملاً منسجم عمل می‌کنند.

کبیر در مورد رویارویی با اسپانیا به عنوان یکی از قدرت‌های جهان تصریح کرد: ما باید جایگاه خود را در جهان بدانیم. اسپانیا دارای عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی متعددی در جهان است که در سال‌های اخیر تنها از آمریکا شکست خورده است. این تیم، بازیکنان زیادی در لیگ معتبر داخلی خود و NBA دارد. لیگ اسپانیا، یکی از معتبرترین لیگ‌های جهان است.

وی ادامه داد: تیم ملی ایران، عملکردی استثنایی مقابل روسیه در بازی تدارکاتی خود داشت ولی در مقابل اسپانیا باید واقعیت را قبول کرد و اینکه شانس کمی برای غلبه بر این تیم داریم. حضور در جمع ۱۶ تیم برتر جام جهانی در دسترس بازیکنان ایران است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of