Tuesday 2 June 2020 | سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 160

باید با تامین مالی داعش و القاعده مقابله شود

سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد به لزوم تداوم مبارزه با داعش و القاعده و مقابله با تامین مالی آنها تاکید کرد اما اشاره‌ای به متحدان کشورش که از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند، نداشت.

به گزارش گروه سیاسی بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، جاناتان کوهن عصر سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع تهدیدهای صلح و امنیت بین المللی ناشی از تروریسم برگزار شد، ادعا کرد اوج شکست سرزمینی داعش در ماه مارس و به دنبال حملات ائتلاف انجام شد.

وی ادامه داد: تلاش‌های ائتلاف، تعداد زیادی از رهبران داعش را همچون به اصطلاح وزرای اطلاعات ، دارایی و نفت و گاز  و رئیس ستاد اصلی عملیات خارجی و تبلیغی، خارج کرد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد ائتلاف ضد داعش در چهار خط غیر نظامی‌هم تلاش می‌کند و توضیح داد: مقابله با تامین مالی، مقابله با پیام رسانی و امور عمومی، بازداشت و بازگرداندن جنگجویان تروریست و تثبیت مناطق آزاد شده از داعش چهار مسیر غیرنظامی‌در این مبارزه است.

وی با اشاره به گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره بازداشت شدگان داعش در شمال سوریه و عراق اظهار کرد: آمریکا از کشورهای عضو سازمان ملل متحد می‌خواهد اتباع خود را تحت پیگرد و محاکمه قرار دهند تا افراد مسئول در جنایات داعش به سزای عمل خود برسند.

نماینده آمریکا همچنین حمایت کشورش را برای بازگشت آوارگان به جوامع خود ابراز کرد و افزود: ائتلاف تا کنون بالغ بر یک میلیارد دلار برای ثبات عراق متعهد شده اند که تربیت نیروهای امنیتی، کلیدی ترین اقدام آن است.

کوهن با یادآوری بخش دیگری از گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره گسترش داعش به غرب آفریقا و جنوب شرقی آسیا، عنوان کرد: ما از تصمیم ماه مه کمیته تحریم ۱۲۶۷ برای تعیین “داعش خراسان” به عنوان گروه تروریستی خوشحالیم. این نامگذاری به کمیته ۱۲۶۷ اجازه می‌دهد تا رابطان منطقه ای را که با هسته داعش ارتباط دارند، هدف قرار دهد.

وی با اشاره به قطعنامه ۲۴۶۲ شورای امنیت برای مبارزه با تامین مالی تروریسم که با تلاش فرانسه به تصویب رسیده است، افزود: آمریکا از همه کشورها می‌خواهد تا به تعهدات مربوط به تحریم ۱۲۶۷ و قطعنامه ۲۴۶۲ به منظور پشتیبانی از شکست کامل داعش، پایبند باشند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه نباید از القاعده غافل شد، ادامه داد: با نزدیک شدن به هجدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ، گروه‌های مرتبط با القاعده همچنان تهدیدی برای ثبات در سوریه ، ساحل عاج و جاهای دیگر هستند و ما باید با هم از تمام ابزارهای موجود خود استفاده کنیم تا اطمینان حاصل شود که القاعده قدرت خود را مستحکم نمی‌کند و نمی‌تواند ایالات متحده ، متحدان و شرکای ما را تهدید کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of