۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸

بایدن هنگام پرداخت چک‌های ۱۴۰۰ دلاری به مردم زیر قول خود می‌زند

جو بایدن با فرمول جدید برای پرداخت چک‌های کمک دولت به مردم زیر قول انتخاباتی خود می‌زند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، در طی مبارزات انتخاباتی برای سنای جورجیا، جو بایدن بارها وعده داد که در صورت پیروزی دموکرات‌ها، ۲۰۰۰ دلار چک محرک را تصویب کند. بعد از این کار، دولت استدلال کرد که ۲۰۰۰ دلار علاوه بر ۶۰۰ دلار که قبلاً در بسته نجات دسامبر گذشته بود، به معنای ۱۴۰۰ دلار است.

این گفته چه درست باشد و چه نباشد، حالا بایدن بی‌تردید قول خود را می‌شکند. طبق گزارشات، تحت فشار دموکرات‌های میانه رو سنا وی موافقت کرده است فرمولی را که تحت آن چک‌ها ارسال می‌شود، کاهش دهد. در بسته‌های قبلی، مبلغ ۷۵,۰۰۰ دلار درآمد برای افراد و ۱۵۰،۰۰۰ دلار برای پرونده‌های مشترک شروع به افزایش پیدا کردن کرد و به ترتیب با ۱۰۰،۰۰۰ و ۲۰۰،۰۰۰ $ (از سال ۲۰۱۹) ناپدید شد. اکنون مرحله حذف در همان مکان آغاز می‌شود اما برای مجردها به ۸۰ هزار دلار و برای زوجین با ۱۶۰ هزار دلار پایان می‌یابد.

فرمول جدید بایدن حرف‌های مبارزات انتخاباتی وی را زیر سوال می‌برد…

وعده ۱۴۰۰ دلاری به وضوح حداقل حاکی از این بود که چک‌ها طبق فرمول قبلی استفاده شده در دوره ترامپ پخش خواخند شد. اما اکنون مجردهایی که بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دلار درآمد دارند و زوج هایی که بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار دلار درآمد دارند چیزی به دست نمی‌آورند. جف استین، روزنامه نگار واشنگتن پست گزارش می‌دهد که تقریباً ۱۷ میلیون نفری که قبلاً چک می‌گرفتند، دیگر آن را دریافت نمی‌کنند.

چک های پرداختی دولت بایدن

توجیهی که در اینجا وجود دارد این است که میانه روها می‌خواهند کمک بیشتر هدفمند شود. در واقع این فرمول به طرز وحشتناکی نادرست است، زیرا داده‌های درآمدی که IRS از آن استفاده می‌کند مربوط به سال قبل از همه گیری است (مگر اینکه مردم قبلاً مالیات خود را ثبت کرده باشند و ضمناً اگر درآمد آن‌ها در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است، باید فوراً این کار را انجام دهند). بنابراین این فرمول اشتباه است. بدون شک میلیون‌ها نفر از افراد شغل خود را از دست داده‌اند و باید شرایط لازم را کسب کنند اما واجد شرایط نیستند و تعداد کمتری چک را دریافت می‌کنند و نباید واجد شرایط باشند. و این تغییر تنها ۱۲ میلیارد دلار پس انداز خواهد کرد.

چک‌های محرک یکی از محبوب ترین برنامه‌های دولت در تاریخ آمریکا است. اعتدال، از نظر دموکرات‌های سنا، ظاهراً به معنای شکستن وعده‌های حزب آن‌ها در خدمت اقدامات غیرمعمول و بی‌هدف است که باعث می‌شود رئیس جمهور آن‌ها کمتر سخاوتمندانه‌نز از دونالد ترامپ به نظر برسد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x