۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷

بایدن توسط اروپا برای توافق با ایران تحت فشار قرار نگرفته است!

چرا قدرت‌های اروپایی به بایدن فشار نمی‌آورند تا دوباره وارد معامله ایران شود، زیرا می‌گویند باید تا انتخابات مجدد ایران صبر کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، چرا قدرت‌های اروپایی به بایدن فشار نمی‌آورند تا دوباره وارد معامله ایران شود، زیرا می‌گویند باید تا انتخابات مجدد ایران صبر کنند.

وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد، رئیس جمهور منتخب جو بایدن از سوی همتایان اروپایی خود برای بازگشت سریع به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران تحت فشار قرار نخواهد گرفت.

مقامات فرانسه، آلمان و انگلیس به ژورنال گفتند که کشورهای آن‌ها هنوز از این توافق حمایت می‌کنند، اما آن‌ها فکر نمی‌کنند دستیابی کامل به توافق قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایران در ماه ژوئن امکان پذیر یا حتی مطلوب باشد. آن‌ها مانند چندین تحلیلگر فکر می‌کنند بهتر است قبل از کنار گذاشتن هرگونه اهرم فشار، صبر کنند و ببینند که اوضاع چگونه پیش می‌رود.

بایدن و ایران بر سر توافق هسته‌ای…

گفته می‌شود دیپلمات‌ها در اروپا بر این باورند که ایران رئیس جمهور تندروتر از حسن روحانی، رئیس جمهور فعلی نسبتاً معتدل را انتخاب خواهد کرد. اگر بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا معامله را به توافق برساند در حالی که روحانی در سمت خود باقی است، این می‌تواند منجر به تغییر سریع جانشین وی در پایان تهران شود، دستیابی به توافق گسترده‌تر که ایران را وادار به عقب گرداندن فعالیت‌های هسته‌ای گسترش یافته خود کند.

بایدن و ایران

آنچه به نظر می‌رسد این است که اروپا می‌خواهد که دولت بایدن از تنش‌ها و تحریم‌هایی که رابطه رئیس جمهور ترامپ با ایران را تعریف کرده است، کاسته و به تهران برخی از مزایای اقتصادی ملموس را قبل از رای گیری ارائه دهد، چراکه از نظر تئوریک انگیزه‌ای برای دولت بعدی برای مذاکره ایجاد می‌کند.

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x