۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲

بایدن به دنبال تغییر سیاست‌های مهاجرتی ترامپ

بایدن به رئیس جمهور مکزیک گفت که ایالات متحده سیاست‌های مهاجرتی ترامپ را تغییر می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، کاخ سفید روز شنبه گفت رئیس جمهور ایالات متحده بایدن قصد دارد تا رویکرد مبهم مهاجرت دولت ترامپ را تغییر دهد در حالی که روی سیاست‌های رسیدگی به علل مهاجرت کار می‌کند.

با توجه به فراخوان منتشر شده از کاخ سفید، بایدن در تماس روز جمعه با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، برنامه خود را برای ایجاد مسیرهای قانونی جدید برای مهاجرت و بهبود روند افراد متقاضی پناهندگی بیان کرد.

کاخ سفید گفت: اولویت‌ها شامل تغییر سیاست‌های مهاجرتی مبهم دولت قبلی است.

در خبرنامه کاخ سفید آمده است که دو رهبر توافق کردند که در جهت کاهش مهاجرت‌های نامنظم با یکدیگر همکاری کنند.

مکزیک نقش عمده‌ای در برنامه‌های بایدن برای اصلاحات مهاجرتی دارد. در اوایل این ماه، مکزیک به هماهنگی تلاش‌ها در آمریکای مرکزی برای مهار کاروان بزرگی از مهاجران که به سمت ایالات متحده می‌روند کمک کرد.

وزارت امور خارجه مکزیک همچنین گفت که مذاکرات خود را با واشنگتن درباره یک دستور مربوط به COVID-19 امضا شده توسط بایدن برای ایجاد پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌تر برای افرادی که وارد خاک ایالات متحده می‌شوند، آغاز کرده است.

مکزیک: صحبت با بایدن محترمانه و دلپذیر بود

لوپز اوبرادور در یک پست کوتاه در توییتر گفت که این تماس دلپذیر و محترمانه بود.

بایدن و سیاست‌های مهاجرتی

لوپز ابرادور گفت: همه چیز نشان می‎‌دهد که روابط خوب و به نفع مردم و ملت‌های ما خواهد بود.

با این وجود، مراسم تحلیف بایدن در حالی صورت می‌گیرد که تنش بر سر تحقیقات ایالات متحده در مورد وزیر دفاع پیشین مکزیک سالوادور سیانفوئگوس کاهش یافته است.

مقابله با مهاجرت قانونی و غیرقانونی از محورهای اصلی رئیس جمهور قبل از بایدن، دونالد ترامپ بود.

در همین حال، بایدن فشار زیادی را برای لایحه‌ای ایجاد کرده است که می‌تواند راهی برای شهروندی تقریباً ۱۱ میلیون نفری که به طور غیرقانونی در ایالات متحده زندگی می‌کنند باز کند، هرچند حتی متحدان وی در کنگره نیز تصدیق می‌کنند که این ممکن است یک کار بسیار سخت باشد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments