Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
بازدید: 402

بانک مرکزی آمریکا بزرگ‌ترین تهدید علیه اقتصاد ماست

مشاور تجاری رئیس جمهوری آمریکا گفت که «فدرال رزرو» (بانک مرکزی) و رئیس آن بزرگ‌ترین تهدید علیه اقتصاد این کشور هستند.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، ناوارو روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» اظهار کرد که فدرال رزرو و «جروم پاول» رئیس این بانک بزرگ‌ترین موانع در مقابل رشد قوی اقتصاد آمریکا هستند.

پاول چهارشنبه گفته بود که تنش‌های تجاری دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با چین عامل اصلی اقدام فدرال رزرو برای کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره بوده است. فدرال رزرو در ماه‌های اخیر نرخ بهره را افزایش داده بود اما این اقدام با مخالفت دولت ترامپ مواجه شده بود.

این در حالی است که ترامپ در راستای تشدید تنش‌های تجاری هفته گذشته اعلام کرد که بر باقیمانده واردات کالاهای چینی به آمریکا که حدود سیصد میلیارد دلار است، تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد کرد. قرار است این تعرفه‌ها از اول ماه سپتامبر (دهم شهریور) اعمال خواهد شد.

تعرفه‌های جدید کالاهای مصرفی از جمله لپ‌تاپ، گوشی‌های هوشمند و عروسک را در بر خواهد گرفت.

ناوارو در واکنش به اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت: طنزآمیز است که پاول و فدرال رزرو تنش‌های تجاری را مقصر (کاهش رشد اقتصادی) می‌دانند. در واقع، خود پاول به تنهایی به دلیل افزایش نرخ بهره عامل کاهش یک درصدی رشد تولید ناخالص داخلی ماست.

طبق گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شده رشد اقتصادی آمریکا در ماه‌های اخیر کُند شده است. همچنین برنامه ترامپ برای اعمال تعرفه‌های تازه علیه کالاهای چینی موجب سقوط ارزش سهام در بازارهای آمریکا، آسیا و اروپا و کاهش بهای نفت شده است.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of