۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
خبرگزاری سلامت بررسی کرد؛

بازی‌های رایانه‌ای برای کودک مضر است؟/ مثبت و منفی‌های یک سرگرمی پرهیجان

«مامان‌ها» با اجرای منصوره مصطفی‌زاده پیامدهای مثبت و منفی بازی‌های رایانه‌ای و گیم‌ها را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت، گیم و بازی‌های رایانه‌ای امروزه بخشی جدایی‌ناپذیر از سرگرمی‌های کودکان است؛ بازی‌هایی که فرد را از خردسالی درگیر خود می‌کند و تا نوجوانی و حتی جوانی هم ادمه دارد و در دهه‌های اخیر به مثابه یک صنعت به آن نگاه و بررسی می‌شود. حتی این بازی‌ها وارد رقابت‌های ملی و جهانی شده است و مقالات تخصصی تکنولوژی و فناوری درباره آن‌ها دغدغه و حرف دارد.

گوشی‌های تلفن همراه پدر و مادرها آرشیوی از این بازی‌هاست و نمی‌توان تبلت و گوشی و کامیپوترها را بدون این بازی‌ها تصور کرد اما می‌توان با شناخت درست بازی‌های رایانه‌ای و انواع گیم‌ها، کودک را به مسیر درستی در استفاده از آن‌ها هدایت کرد تا هم از علایقش برای سرگرمی، سرعت و هیجان سود برد و هم این علایق او را با آسیب‌های روحی مواجه نکند. حتی می‌توان آموزش داد که کودک با کدام یک از این تکنولوژی‌ها از گوشی‌های هوشمند گرفته تا پی سی، لپ تاپ و کنسول‌ها بهره ببرد و هر یک چه مزایا و معایبی برای سن او دارد.

«مامان‌ها» با اجرای منصوره مصطفی‌زاده که به عنوان کارشناس کتاب کودک هم شناخته می‌شود یک برنامه تلویزیونی است که این بار بدون اینکه این بازی‌ها را زیر سوال ببرد به پیامدهای مثبت و منفی آن‌ها می‌پردازد و درباره کمیت و کیفیت این بازی‌ها گفت‌وگو می‌کند. همچنین درباره اینکه به طور مثال در چه سنی چه بازی‌های کامیپوتری برای کودک مفید یا مضر است بحث می‌شود. این گفت‌وگوها با حضور افراد عادی جامعه انجام می‌شود و آن‌ها از تجربیات و دغدغه‌های خود در این زمینه سخن می‌گویند.

این برنامه تلویزیونی که به دغدغه‌های تربیتی کودکان می‌پردازد این دغدغه‌ها را با فضای دنیا مدرن، تکنولوژی‌ها و اتفاقاتی که جوامع حال حاضر درگیر آن‌ها هستند بررسی می‌کند. فردا سه شنبه نهم دی ماه نیز قرار است گیم و بازی‌های رایانه‌ای با کارشناس این حوزه بررسی شود.
سیدمیلاد ناظمی سردبیر و سعید ابراهیمی کارگردانی این برنامه را بر عهده دارند که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷:۲۰ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

پرستو خلعتبری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments