۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
با توان متخصصان داخلی انجام شد:

بازگشت یک بالگرد به چرخه عملیات

رئیس سازمان امدادونجات از تعمیر یکی از بالگرد‌های هلال‌احمر و بازگشت مجدد آن به چرخه‌ی عملیات خبر داد.

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط‌عمومی سازمان امدادونجات، مهدی ولی‌پور گفت: امداد هوایی از سریع‌ترین و آسان‌ترین شیوه‌های امدادرسانی در دنیا است که هنگام وقوع انواع حوادث می‌توان از پایگاه‌های هوایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آسیب‌دیدگان خدمت‌رسانی کرد.

او ادامه داد: پایگاه‌های امداد هوایی هلال‌احمر در سراسر کشور فعال است. بالگردهای هلال به‌منظور پایین‌آوردن زمان حضور عوامل امدادی و پوشش مناسب اقدامات امدادونجات به‌شکل ثابت یا موقت در این پایگاه‌ها مستقر می‌شوند.

ولی‌پور عنوان کرد: ۲۲ بالگرد امدادی در سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر وجود دارد که ۱۶فروند از این بالگردها تا خردادماه گذشته فعال بودند و بقیه‌ی آن‌ها نیاز به تعمیر و بهسازی داشتند.

رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از بالگردها در حوادث فصل زمستان گفت: با اورهالی که صورت گرفت، تعداد بالگردهای فعال هلال‌احمر به ۱۹فروند رسید. امیدواریم به‌زودی و با اورهال یک بالگرد دیگر ۲۰فروند بالگرد فعال در جمعیت هلال‌احمر داشته باشیم.

او در ادامه عنوان کرد: سعی خواهیم کرد با بهره‌گیری از توانمندی متخصصان داخلی در ماه‌های آینده سایر بال‌گرد‌های زمین‌گیر را هم به چرخه‌ی عملیات بازگردانیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments