Saturday 30 May 2020 | شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
بازدید: 149

بازگشت پورتوریکو برابر ایران از بهترین های تاریخ جام جهانی بسکتبال

تیم ملی بسکتبال پورتوریکو توانست در کوارتر چهارم اختلاف ۱۴ امتیازی را برابر ایران جبران کند و یکی از بهترین بازگشت‌های تاریخ جام جهانی را به نام خود ثبت کند.

به گزارش ایسنا، جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین دیروز آغاز شد و تیم های صربستان، آرژانتین، پورتوریکو، اسپانیا، روسیه، چین، لهستان و ایتالیا با شکست حریفانشان گام محکمی برای صعود به دور بعد برداشتند. در نخستین روز این بازی ها نتایج قابل توجه و رکوردهایی به ثبت رسید.

میسترچیپ (کارشناس اسپانیایی) به این موضوع اشاره کرد و نوشت: پیروزی ۱۰۱ بر ۶۲ اسپانیا مقابل تونس بهترین نتیجه لاروخا در بازی نخستش در تاریخ جام جهانی بود. اسپانیا پیش از این توانسته بود در جام جهانی ۲۰۰۲ ایندیناپولیس  ۸۵ بر ۵۴ کانادا را شکست دهد.

ایتالیا توانست فیلیپین را ۱۰۸ بر ۶۲ شکست دهد. این بهترین نتیجه برای تیم اروپایی پس از سال ۱۹۸۴ در جام جهانی و رقابت های بزرگ بود. ایتالیا در بیست و نهم جولای این سال توانست در المپیک ۱۱۰ بر ۶۲ مصر را شکست دهد.

تیم ملی ایران در ثانیه های پایانی با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ مغلوب پورتوریکو شد. بازگشت پورتوریکو قابل توجه بود. این تیم پس از پایان نیمه نخست ۱۸ امتیاز از حریفش کمتر داشت که در کوارتر سوم این اختلاف به ۱۴ امتیاز رسید. در ۲ دقیقه ۴۷ ثانیه به پایان بازی فاصله دو تیم یازده امتیاز بود اما پورتوریکو توانست جبران کند تا با رکورد بهترین بازگشت تاریخ جام جهانی برابر شود. برزیل در سی ام آگوست سال ۲۰۰۲ اختلاف ۱۴ امتیازی را در کوارتر چهارم جبران کرده بود.

پیروزی ۸۲ بر ۷۷ روسیه برابر نیجریه بهترین بازی جام بود که تنها پس از سه دیدار از جام جهانی این نمایش فوق العاده دیده شد. روسیه هرگز در رقابت های بزرگ مغلوب تیم های آفریقایی نشده است.

شروع صربستان در این جام جهانی مانند رقابت های ۲۰۱۰ بود. صربستان ۹ سال قبل آنگولا را با نتیجه قاطع ۹۴ بر ۴۴ شکست داده بود و دیروز هم با نتیجه ۱۰۵ بر ۵۹ تیم آفریقایی را شکست داد.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of