۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

بازنگری در تشکیلات به چابک‌سازی هلال‌احمر کمک می‌کند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بازنگری در تشکیلات جمعیت هلال‌احمر به چابک‌سازی این نهاد عام‌المنفعه بین‌المللی کمک می‌کند.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ حسینعلی شهریاری ضمن تبریک انتصاب دکتر پیرحسین کولیوند به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر از او به‌عنوان مدیری توانمند در حوزه بحران یاد کرد و افزود: تجارب و سوابق ارزشمند دکتر کولیوند در اورژانس کشور می‌تواند به او در ماموریت‌های گسترده جمعیت هلال‌احمر کمک کند.

او با اشاره به گستره ماموریت‌های جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف امداد و مشارکتی گفت: از آنجا که ایران یکی از کشورهای بلاخیز دنیاست، تقویت بنیه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان اولین نهادی که بعد از وقوع هر حادثه یا بلای طبیعی در محل حادثه حضور می‌یابند، می‌تواند موجب حضور موثرتر و سریع‌تر نیروهای امدادی زمان وقوع بحران در حوادث شود.

رئیس کمیسیون بهداشت‌ودرمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تقویت انبارهای امدادی و تجهیز پایگاه‌های امدادونجات جمعیت هلال‌احمر به بالگرد ادامه داد: مجلس همواره به‌عنوان پشتیبان و حمایت‌کننده هلال‌احمر بوده و هست و امیدواریم بودجه‌هایی که به منظور حمایت از این نهاد عام‌المنفعه در مجلس تصویب می‌شود از سوی دولت به‌موقع تخصیص یابد تا در زمان بحران‌ها دغدغه زیادی نداشته باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments