۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

بازرسی بیش از یکهزار و ۶۰۰ مورد واحدهای صنفی کردستان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از 28تیرماه لغایت 3مرداد ماه سال جاری در مجموع یک هزار و 672 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از شاتا، محمد دره وزمی با بیان کشف ۱۰۵ مورد تخلف در این بازرسی ها خاطر نشان ساخت، در این رابطه ۸۶ فقره پرونده برای واحد های متخلف صنفی و غیر صنفی تشکیل شده است.

وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت میباشد که در این پرونده ها در مجموع یک میلیارد و ۱۳۴ میلیون و ۹۱۹هزار ۶۷۰ ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان ۱۰۰ مورد گزارش مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها ۸ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

دره وزمی در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و…. واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمایند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments