۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

بازرسی بهداشتی از مدارس اقلید قبل از بازگشایی

با شروع آموزش حضوری در مدارس از اول بهمن ماه، بازرسان مرکز بهداشت اقلید بر نحوه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس نظارت می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سلامت در فارس، رئیس مرکز بهداشت  اقلیدگفت: در بازرسی های انجام شده از طرف کارشناسان مرکز بهداشت، یکی از مشکلات موجود در مدارس، عدم وجود تهویه مناسب در کلاس های درس با توجه به سرمای هوا است که تذکرات لازم  در این زمینه به مسئولان مدارس داده شد.

مهندس«کاوه قدرتی» افزود: بیشترین نگرانی در بازگشایی مدارس دوره ابتدایی به ویژه در پایه های اول و دوم وجود دارد زیرا این گروه سنی آگاهی کافی از رعایت پروتکل های بهداشتی ندارند بنابراین نیاز به مراقبت بیشتر از طرف مربیان و اولیا آنها می باشد.

او با بیان اینکه ضدعفونی صحیح کلاس ها و سطوح تماسی یکی از اصلی نرین موارد در کاهش شیوع بیماری کووید۱۹ است، گفت: در بازرسی های انجام شده، آموزش های لازم در جهت نحوه صحیح ضدعفونی کردن کلاس ها و سطوح تماسی، همچنین رعایت فاصله یک و نیم متر در چیدن صندلی کلاس ها به خدمتگذار مدرسه ارائه شده است.

مهندس قدرتی خاطرنشان کرد: بازرسی از مدارس تا اتمام سال تحصیلی به صورت مستمر توسط کارشناسان مرکز بهداشت اقلید انجام خواهد شد.

کدخبرنگار ۴۱۰۹۰

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments