۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

بازرسی الکترونیک واکسن آنفلوانزا در داروخانه های پایلوت

سرپرست دفتر بازرسی ورسیدگی به شکایات سازمان غذا ودارو از راه اندازی سامانه الکترونیک نظارت وبازرسی سازمان غذاو دارو خبر دادو گفت:در مرحله اول پایلوت این برنامه را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی اجرا میکنیم.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از  اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی، مهدی قنبری در نشست رونمایی از سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (آدیت)، گفت: برنامه پایلوت زیر سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک برنامه ریزی شده و قرار است این پایلوت را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی اجرا کنیم.

وی گفت: مصوبه مربوط به این زیر سامانه طی مکاتباتی ابلاغ و فرایند اجرایی کار تشریح شد.

قنبری افزود: برنامه پایلوت با هدف اصلی شناسایی چالش ها و ایرادات زیر سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی انجام می شود و قرار است ۲۰ درصد از داروخانه های تحت پوشش و نظارت هر معاونت سازمان غذا و دارو را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در مرحله اول پایلوت، به صورت مانیتورینگ تحت بازرسی قرار دهیم.

قنبری ادامه داد: زیر سامانه آدیت بخشی از سامانه اصلی تیتک است. حساسیت هایی که سیستم های نظارتی در زمینه الکترونیک کردن نظارت بر کالاهای سلامت محور داشتند و تاکید کردند که کالاهای سلامت محور باید از بستر اولیه واردات، تولید، انبارش و توزیع و عرضه تحت پایش و نظارت دقیق الکترونیک قرار گیرند، باعث شد که ما به این کار سرعت بخشیم. امیدواریم بعد از اجرای برنامه پایلوت و رفع معایب، بتوانیم این برنامه را به تمام استان های کشور تعمیم دهیم. برنامه پایلوت گام اول برنامه و در جهت رفع نواقص بازرسی و نظارت است.

وی گفت: فرم های بازرسی را در زیر سامانه آدیت بازگذاری کردیم. بعد از اجرای برنامه پایلوت و رفع مشکلات،  کشور برای پایش و نظارت الکترونیک‌ و منسجم در حوزه کالاهای سلامت محور آماده می شویم. در حال حاضر اولویت و هدف بازرسی از داروخانه ها در قالب این برنامه پایلوت، اقلام کرونایی، قلم انسولین و واکسن آنفلوانزا است.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments