Tuesday 7 April 2020 | سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
بازدید: 46
بسته خبری حوادث؛

بازدید از ۱۹۵۴ واحد صنفی تا واژگونی آمبولانس و بازداشت مامور قلابی

معاون نظارت بر اماکن عمومی‌ پلیس پایتخت از اجرای طرح بازدید بیش از 1954 واحد صنفی در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ نادر مرادی معاون نظارت بر اماکن عمومی‌ پلیس پایتختدر تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب، طرح ارتقای امنیت اخلاقی و نظارت و کنترل بر صنوف ویژه قهوه‌خانه، سفره خانه‌های سنتی، صنوف عرضه کننده پوشاک و… در غروب روزهای پنجشنبه۲۴ و جمعه ۲۵بهمن ماه توسط ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی‌و پایگاه‌های ۹ گانه پلیس امنیت عمومی‌پایتخت اجرا شد.

وی افزود: در این طرح سراسری ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی‌به مناطق مختلف شهر تهران اعزام و از ۱۹۵۴ واحد صنفی بازدید کردند.

این مقام انتظامی‌‌در خصوص نتایج این طرح بیان داشت: مأموران پلیس بیش از ۲۵۲ مورد گزارش ثبت تخلفات صنفی را صورتجلسه کرده و به۳۵واحد صنفی که فاقد جواز کسب بوده اخطار پلمب صادر کردند.

مرادی در ادامه با بیان اینکه در اجرای این طرح به بیش از ۴۸۵واحد صنفی تذکرات صنفی داده شد،خاطر نشان کرد:۸واحد صنفی متخلف نیز به علت عدم رعایت قوانین و مقررات و ضوابط اماکن عمومی‌و صنفی پلمب و ۶ نفر از متصدیان آن دستگیر و تحویل دادسرا داده شدند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی‌‌پایتخت با اعلام تداوم و تشدید این گونه اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موضوع را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف بیش از ۳۸ هزار عدد انواع مواد محترقه

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی‌تهران بزرگ از کشف بیش از۳۸ هزار عدد انواع مواد محترقه و اقلام ممنوعه در بازرسی از انباری در حوالی خیابان ۱۷شهریور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ سعید راستی در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در حوالی خیابان ۱۷شهریور  در یک واحد انباری اقدام به تهیه، دپو و توزیع مقادیر زیادی مواد محترقه می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی‌تهران بزرگ قرارگرفت.

وی با بیان اینکه پس از حصول اطمنیان از صحت این موضوع و اخذ دستور قضایی، مأموران در صبح روزشنبه بیست و ششم بهمن ماه در عملیاتی ضربتی به محل مورد نظر عازم شدند، افزود: در بازرسی از این انباری ۳۸۷۵۰ عددانواع مواد محترقه و تعداد زیادی اقلام ممنوع کشف شد.

راستی بیان داشت: کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را حدود ۸۰۰میلیون ریال برآورد کرده اند.

این مقام انتظامی‌با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه وپلمپ محل مذکور،بیان داشت: متهم پس از تحویل به مقام قضائی با قرار مناسب روانه زندان شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی‌تهران بزرگ با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فعالیت‌های غیرقانونی سودجویان جهت تهیه و نگهداری انواع مواد محترقه برای مراسم چهارشنبه آخر سال، از عموم شهروندان خواست: هرگونه فعالیت مشکوک در این زمینه را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند .

واژگونی آمبولانس

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت، از واژگونی یک دستگاه آمبولانس به علت سرعت زیاد خبر داد و گفت: این حادثه مصدومی‌نداشت.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ محمد رازقی گفت: ساعت ۱۰و ۳۵ امروز  در مسیر خیابان طالقانی قبل از پل حافظ(منطقه۶) یک دستگاه آمبولانس بخش خصوصی  که در این مسیر در حال حرکت بوده ناگهان واژگون می‌شود.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت عنوان کرد: پس از اطلاع از وقوع حادثه جانشین منطقه ۶ پلیس راهور پایتخت جناب سرهنگ ابراهیمی‌در محل حاضر شدند و نسبت به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداخت.

وی گفت : این آمبولانس به قصد اعزام به ماموریت  بیمارستان مسیح دانشوری بوده که در راه و به پهلوی راست واژگون گردیده است .

این مقام انظامی‌تصریح کرد: خوشبختانه در این آمبولانس بیماری حضور نداشته و فقط راننده و سرنشین در آن حضور داشتند که به هیچ یک آسیبی نرسیده است .

رازقی در خصوص علت این تصادف، گفت: علت واژگونی سرعت زیاد و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه می‌باشد.

رازقی از رانندگان خواست: در هنگام رانندگی باسرعت مطمئن حرکت کنند و تمام توجه خود را به رانندگی معطوف دارند و از حرکاتی که باعث شود توجه آنها از رانندگی پرت شود خودداری کنند.

راننده پژو به چهار خودرو آسیب زد و راکب موتور را به بیمارستان فرستاد

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت از یک فقره تصادف جرحی بر اثر برخورد یک دستگاه پژو با سواری راکب موتورسیکلت در مسیر خیابان بیستون تقاطع دهم در منطقه ۶ خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ احسان مومنی گفت: در ساعت  ۱۶:۳۰ برابر اعلام فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف در مسیر خیابان  بیستون تقاطع دهم در منطقه ۶، بلافاصله ماموران پلیس راهور پایتخت به همراه تیم اورژانس در محل حادثه حاضر شدند.

این مقام انتظامی‌افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که این تصادف بین یک دستگاه پژو با چهار وسیله :  موتور سیکت ،  رنو ساندرو  ، موتورسیکلت و پژو که پارک بوده اند  به وقوع پیوسته که در این حادثه راکب موتور سیکلت که در حال خارج شدن از محل بوده  از ناحیه دست چپ و دست راست  مصدوم می‌گردد  که با حضور به موقع عوامل اورژانس به بیمارستان بقیۀ الله منتقل می‌گردد .

وی تصریح کرد: که علت این حادثه از سوی کارشناسان راهور عدم توجه به جلوی راننده پژو بوده است  که پس از سیر مراحل قانونی نسبت به ترسیم کروکی جرحی اقدام و کلیه موارد تحویل کلانتری ۱۲۵ یوسف اباد گردید

وی از رانندگان خواستدر حین رانندگی تمام توجه خود را به رانندگی معطوف دارند و از انجام هرگونه اقدامی‌که باعث گردد حواس آنها از رانندگی پرت شود جدا خودداری کنند.

موبایل قاپ حرفه ای در جگرکی دستگیر شد

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو موبایل قاپ با بیش از ۹ نفر شاکی خبر داد .

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در تشریح خبر گفت: بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری پرونده ای دایر بر سرقت تلفن همراه به شیوه قاپیدن توسط دو نفر سارق موتور سوار از کلانتری ۱۴۷ گلبرگ به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل گردید که برابر تحقیقات صورت گرفته مشخص می‌شود شاکی در فلکه اول تهران پارس در حال استفاده از تلفن همراه بوده که یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ به وی نزدیک و تلفن همراهش را به سرقت می‌برند .

وی با اشاره به اینکه پس از ثبت اظهارات شاکی کارآگاهان با بررسی صحنه جرم و یکسری اقدامات پلیسی موفق می‌شوند راکب موتورسیکلت به نام مصطفی ۲۵ ساله که از مجرمین سابقه دار بود را شناسایی نمایند، افزود: با به دست آمدن هویت یکی از سارقان کارآگاهان به دنبال شناسایی مخفیگاه وی بودند که مشخص شد مصطفی هر روز برای خوردن جگر به مغازه ای در خیابان پیروزی مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پس از اخذ دستور قضایی با تحت نظر قرار دادن مغازه جگرکی موفق می‌شوند طی عملیاتی غافلگیرانه مصطفی را دستگیر کنند، بیان داشت: پس از دستگیری و انتقال مصطفی به پایگاه چهارم و مواجهه با شاکی لب به اعتراف گشود و اظهار داشت : سرقت‌ها را با همدستی یکی از دوستانش به نام جمشید ۱۹ ساله انجام داده است و با موتورسیکلت و همدستی جمشید در خیابان‌های شرق تهران می‌چرخیدیده و پس از انتخاب سوژه‌های خود  به آنها نزدیک شده و در اقدامی‌سریع موبایلشان را قاپیده و پس از دور شدن از صحنه سرقت موبایل‌ها را با قیمت‌های پایین به رهگذران می‌فروختند.

سرهنگ نثاری در ادامه گفت: با به دست آمدن مشخصات همدست مصطفی کارآگاهان پاتوق جمشید واقع در پارک بسیج را شناسایی و طی یک اقدام ضربتی وی را در ۲۸ دی ماه دستگیر می‌کنند. جمشید در بدو دستگیری به همدستی با مصطفی و سرقت موبایل قاپی اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری گفت: با اعتراف صریح متهمین و تلاش کارآگاهان تعداد ۹ نفر از شاکیان شناسایی شدند و متهمین طی قرار قانونی صادره از سوی مقام قضایی روانه زندان شدند .

سرقت منزل به شیوه بیهوشی

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق منزل که به شیوه بیهوشی سرقت ی کرد خبر داد .

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در تشریح خبر گفت: دهم دی ماه سال جاری پرونده ای به دادخواهی یکی از شهروندان توسط کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل و تحت پیگیری کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت.

نثاری در ادامه بیان داشت: شاکی پس از حضور در پایگاه چهارم عنوان داشت حدود ۱۰روز پیش با توجه به تنهایی، کهولت سن و ناتوانی در اجرای امورات شخصی خود در شبکه مجازی جهت استخدام پرستار یک آگهی درج نمودم . چند نفری با من تماس گرفتند که به توافق نرسیدیم و نهایتاً یک نفر خانم هفتم دی ماه طی تماسی که داشتند درموارد اولیه به توافق رسیدیم و قرار شد فردا بعداز ظهر به منزل من مراجعه و شروع به کار نمایند .

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: شاکی در ادامه به کارآگاهان گفت : در زمان مقرر دو نفر خانم که یکی از آنها حدود ۲۰ ساله و دیگری حدود ۳۰ ساله به منزلم مراجعه که خود را سهیلا و سمیرا معرفی نمودند . سهیلا خود را به عنوان پرستار معرفی نمود و علت حضور همراه را از ایشان سوال کردم که بیان داشت دختر خاله اش هست و از شهرستان آمده و فردا به شهرستان برمی‌گردد.

سهیلا با رضایت من شروع به کار کرد و با انجام کارهایی اعتماد من را جلب کرده که پس از خوردن شام در میان صحبتهای خود در خصوص محل نگهداری طلا و وجه نقد سوالاتی را از من پرسید و من هم از روی سادگی و بی خبری از هدف آنها این اطلاعات را در اختیارشان قرار دادم و پس از اتمام کارهای روزانه آنها در اتاق مخصوص پرستار رفته و من در اتاق خود خوابیدم و صبح که بیدار شدم مشاهده کردم که زودتر از من بیدار شدند و وسایل صبحانه را آماده نموده اند پس از صرف صبحانه لیوانی که داخل آن یک دمنوش بوده به من داده و خودشان چای ساده خورده که من ده دقیقه پس از خوردن چای بی هوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم زمانی که به هوش آمدم مشاهده کردم که آن دو نفر با کارتنی که در دست دارن از منزلم خارج شدند و من به خیابان رفتم ودیدم که با یک دستگاه پراید از محل متواری شدند.

سرهنگ نثاری افزود : کارآگاهان پس از اظهارات شاکی و بررسی محل سرقت اقدام به بازبینی فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته می‌نمایند و موفق می‌شوند تصاویر سارقین و شماره پلاک خودروی پراید را استخراج نمایند. با استعلام پلاک خودروی پراید و پس از هماهنگی قضایی مالک خودرو در این پایگاه حاضر و در تحقیقات به عمل آمده مشخص گردید راننده تاکسی اینترنتی می‌باشد و سارقین را با توجه به درخواست دریافتی به مقصد خیابان دماوند برده است و هیچ اطلاعات دیگری از سارقین ندارد.

از شرکت مسافربری اینترنتی مربوطه در خصوص تمامی‌سفر‌های درخواستی استعلام که بیشترین سفرها در محدوده میدان امام حسین و خیابان‌های اطراف بوده و با توجه به آدرس به دست آمده اکیپی از کارآگاهان این پایگاه به موقعیت اعزام و در تحقیقات میدانی به عمل آمده هر دو متهم شناسایی و در تاریخ شانزدهم بهمن ماه دستگیر و به پایگاه چهارم منتقل می‌گردند .

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : متهمین در تحقیقات اولیه منکر سرقت شده ولی با توجه به ارائه مدارک و مستندات توسط کارآگاهان به بزه انتسابی اعتراف و سهیلا بیان داشت موضوع سرقت را با خواهرم در میان گذاشتم و نقشه سرقت را طراحی نمودیم و با برنامه قبلی با شاکی تماس گرفتم و به منزل شاکی مراجعه نمودیم و اموال با ارزش وی را سرقت کردیم و در منزل پدرم مخفی کردیم.

سرهنگ نثاری گفت: با توجه به تکمیل تحقیقات پرونده و اعتراف صریح متهمین به بزه انتسابی و کشف اموال مسروقه به دستور مقام قضایی هر دو متهم طی قرار قانونی روانه زندان شدند.

مامور قلابی بازداشت شد

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مرد میانسالی خبر داد و گفت : این شخص با جعل عنوان رئیس اداره پنجم اداره آگاهی تهران اقدام به اخاذی از شهروندان در محدوده میدان شهدا می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ کارآگاه داود فرد در تشریح خبر گفت: در مورخه دوازدهم بهمن ماه طی تماس تلفنی مرد جوانی با مرکز فرویتهای پلیسی۱۱۰  مبنی بر اخاذی سه میلیون تومانی توسط فرد میانسالی ناشناس که خود را رئیس اداره پنجم پلیس آگاهی  معرفی می‌کرد پرونده تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۱۰ شهدا به معاونت مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: شاکی پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: من کاسب محدوده میدان شهدا هستم و این شخص با مراجعه و معرفی خود بعنوان رئیس اداره پنجم با دادن وعده‌های مانند : من می‌توان مشکلات شما را رفع کنم ( کسر خلافی-رفع توقیفی و…) اقدام به اخاذی کرده است.

فرد در ادامه گفت: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیری سارق بعنف را در دستور کار خود قرار دادند که با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی را در حوالی میدان خراسان شناسایی کردندکه در مورخه ۱۳ بهمن ماه طی یک عملیات پلیسی سارق به هویت سهراب ۴۵ ساله دستگیر و یک دستگاه موتورسیکلت نیز کشف و توقیف و به اداره پنجم منتقل شد.

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته از سهراب ضمن قبولی بزه خود اظهارات داشت: من بدلیل اینکه بیکار بودم با جعل عنوان رئیس اداره پنجم اقدام به اخاذی از سه نفر کاسب به ارزش ده میلیون تومان نمودم و پول حاصله را صرف امورات زندگی کردم.

فرد در پایان گفت: ضمن اعتراف صریح متهم به جرم خود انگیزه را کسب درآمد اعلام داشته است متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

پلمب یک کافه رستوران متخلف در جنوب تهران

معاون نظارت بر اماکن عمومی‌پلیس امنیت تهران بزرگ از پلمپ یکی دیگر از کافه رستوران‌های متخلف در پایتخت،خبر داد و گفت:این واحد صنفی متخلف نیز صبح روز گذشته با دستور مقام قضایی به علت انجام برخی تحرکات هنجارشکن پلمب شد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرهنگ نادر مرادی با اعلام این خبر اظهار داشت: غروب روز پنجشنبه بیست و چهارم بهمن ماه، مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی‌پلیس پایتخت با دریافت خبری مبنی بر،انجام برخی تحرکات هنجارشکن توسط تعدادی خانم و آقا در رستورانی در حوالی محله نازی آباد خیابان رجایی، سریعا برای بررسی خبر و بازدید صنفی به این رستوران مراجعه کردند.

وی افزود: در بازدید صورت گرفته مشخص شد خبر اعلامی‌صحت داشته و متصدیان این واحد صنفی بدون توجه به مقررات صنفی، کافه رستوران خود را در اختیار تعدادی خانم و آقا قرار داده و این افراد نیز با انجام برخی تحرکات هنجارشکن سبب جریحه دار شدن عفت عمومی‌ و توهین به هنجارها و ارزش‌های اسلامی‌شده‌اند.

این مقام انتظامی‌تصریح کرد: با شناسایی کافه رستوران مذکور و با هماهنگی و اخذ دستور قضائی، محل مذکور پلمب شد و متصدی متخلف این واحد صنفی پلمب شده نیز دستگیر و برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی‌پلیس امنیت پایتخت با بیان اینکه،تا کنون چندین مرحله به متصدیان صنوف هنجارشکن، در طول اجرای طرح‌های نظارتی گذشته،تذکراتی در خصوص رعایت ضوابط و مقررات صنفی داده شده است، خاطر نشان کرد:متأسفانه هنوز عده ی قلیلی هستند که نسبت به اجرای قوانین صنفی در محل کسب خود،بی تفاوت بوده،لذا به متصدیان اینگونه واحدهای صنفی متخلف مجدد تذکر می‌دهیم که پلیس نظارت بر اماکن عمومی‌با همکاری دستگاه قضایی با آنها برخورد قانونی خواهد کرد.

وی از شهروندان تهرانی خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف در واحدهای صنفی، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of