Wednesday 8 April 2020 | چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
بازدید: 46

بازخوردها به اتفاقات دادگاه استیضاح ترامپ چه بود؟

دادگاه استیضاح ترامپ که به تازگی پایان یافت، تقریبا تمرکز تمام خبرگزاری های بین الملل را به خود جذب کرده است. در ادامه به شرح خلاصه اتفاقات رخ داده و بازخوردهای آنها در دقایق گذشته می پردازیم.

به گزارش گروه بین الملل طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از CNN، در دادگاه استیضاح ترامپ که شب گذشته اتمام رسید، اتفاقات متعددی رخ داده است که لحظه به لحظه تعداد بازخوردها نسبت به این رویدادها افزایش می یابد، خلاصه برخی از آنها که تا کنون رخ داده است به شرح زیر است:

امروز تیم مدافعان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ، در دادگاه استیضاح او بدون حضور شخص او حاضر شدند. این دادگاه حدود یک ساعت و نیم پیش به پایان رسید. برخلاف رویکرد دموکرات ها که در اولین جلسه حدود هشت ساعت صحبت کردند، تیم حقوقی ترامپ تنها دو ساعت از زمان خود را مصرف کردند. آنها دقیقا در کمتر از دو ساعت دفاع و سخنان خود را به پایان رساندند. این یعنی آنها بیست و دو ساعت زمان دارند تا از گفته های خود دفاع کنند.  آدام شیف در توییتی اینگونه اظهار کرد که تیم مدافعان ترامپ قصد دارند تا حقیقت را بپوشانند، دیگران را از آن منحرف کرده و حتی به تحریف آن پرداخته اند و آنها با مسدود کردن اطلاعات و شاهدان سعی می کنند آن را بپوشانند. بسیاری از دفاعیه هایی که توسط تیم حقوقی ترامپ استفاده شده اند در این خبرگزاری(CNN) و خبر گزاری های دیگر رد شده اند  و بر اساس حقایق و شواهد موجود این رسانه ها بر این باورند که این گفته ها درست نیستند. برای مثال آنها این اظهار را داشته اند که دلیل کمک های ترامپ به اوکراین و درخواست او هنگام تحت فشار گذاشتن این کشور برای تحقیقات درباره جوئی بیدن، تنها برای اهمیت دادن او برای از بین رفتن فساد در اوکراین است. این گفته مدافعان با دلایل بسیاری رد شده است.  در طول این اتفاقات بیشتر سناتورها در حال نوت برداری بودند.  میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا بعد از پایان محاکمه، بدون در نظر گرفتن سوالاتی که درباره ی بازخورد او نسبت به دفاعیه امروز از او می شد، کاپیتول(عمارت کنگره در شهر واشنگتن) را ترک کرد.

سناتور شومر اظهار داشت که تیم حقوقی ترامپ، پرونده ای قانع کننده برای شاهدان و اسناد تهیه کرده اند. او افزود: آنها اصرار دارند که شاهد عینی ای در کار نیست، اما ما می دانیم که چهار شاهد و چهار سند موجود است که در طول این محاکمه بکار خواهد آمد. سناتور میت رومنی نیز گفت که او هم ممکن است خواهان شاهدان در این محاکه باشد.

همچنین در پایان این دادگاه، برخی سناتورها معتقد بودند که تیم دفاعی ترامپ کاری خوب انجام داده و برخی از آنها را به فکر واداشته است. برای مثال سناتور دموکراتیک، کریس مورفی گفت که آنها کار تاثیرگزاری انجام دادند و لحن آنها مودبانه بود و امیدوار است در روز های آتی نیز آنها چنین عمل کنند. اما او قاطعانه گفته آنها مبنی بر وجود شنودهای مخفی در کاخ سفید را رد کرد.

این دادگاه در روز دوشنبه ساعت یک بعد از ظهر ادامه خواهد یافت و تیم بین الملل طبنا سعی می کند تا شما را از وقایع رخ داده در آن روز نیز آگاه کند.

مترجم : معین حبیبی

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of