۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

بارش پراکنده در نوار شمالی کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران فردا (10 آبان) نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، صادق ضیائیان اظهار کرد: امروز (۹ آبان) در نوار شرقی کشور و در استان‌های گیلان، اردبیل، سمنان، تهران و البرز بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین جمعه (۱۰ آبان) نیز در گیلان و اردبیل بارش پراکنده و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شرق، جنوب شرق، برخی مناطق هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه شنبه (۱۱ آبان) آسمان در غالب مناطق کشور صاف است، گفت: از اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر، در سواحل دریای خزر و شمال غرب بارش پراکنده آغاز خواهد شد.

به گفته ضیائیان، یکشنبه (۱۲ آبان) ضمن تقویت سامانه بارشی در مناطق یادشده، گستره بارش به مناطقی از غرب، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین و البرز رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان همچنین گفت: دوشنبه (۱۳ آبان) برای غرب و جنوب غرب، رگبار و رعد و برق و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های تهران، قزوین، البرز و سمنان بارش باران گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین اظهار کرد: یکشنبه در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما رخ می‌دهد.

ضیائیان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۰ آبان) نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد و افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (۱۱ آبان) کمی‌ابری گاهی نیمه ابری و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۲ درجه و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x