۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
کارشناس سازمان هواشناسی:

بارش پراکنده باران در مناطقی از زاگرس مرکزی

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران در مناطقی از زاگرس مرکزی برای امروز خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امین‌‌‌حسین نقشینه به پیش‌بینی وضعیت هوای کشور پرداخت و گفت: در ۲۴ ساعت آینده برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف و آفتابی پیش‌‌بینی می‌کنیم و از امروز تا اواسط هفته جاری روند تدریجی افزایش دما را برای بیشتر مناطق کشور خواهیم داشت.

وی افزود: امروز و فردا روی مناطقی از زاگرس مرکزی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده رخ خواهد داد و فردا نیز علاوه بر این مناطق روی استان‌‌های خوزستان، لرستان و ایلام نیز بارش‌‌های پراکنده خواهیم داشت.

نقشینه عنوان کرد: از روز دوشنبه برای مناطقی از گیلان، اردبیل، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، یزد، شمال استان‌‌های کرمان و فارس بارش پراکنده باران پیش‌بینی کرده‌‌ایم. سه‌‌شنبه نیز با عبور موجی از تراز میانی جو برای برخی نقاط از استان‌های شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و به تدریج ارتفاعات و دامنه‌‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و شرق و شمال شرق بارش خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امروز نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس و تنگه هرمز، مواج و متلاطم می‌‌شود، آسمان تهران برای سه روز آینده را صاف و آفتابی پیش‌بینی و عنوان کرد: از امشب غبار محلی در تهران شکل خواهد گرفت و فردا نیز تهران، غبار صبحگاهی خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بیشینه دمای تهران امروز به ۱۰ فردا به ۱۲ و پس فردا به ۱۵ درجه سانتی‌‌گراد می‌‌رسد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments