۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

باد گرم جنوبی در راه شمال کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: وزش باد گرم جنوبی احتمال خسارت به زیر ساخت‌های استان‌های شمالی را افزایش می‌دهد‌.

صادق ضیائیان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت) گفت: در استان‌های شمالی کشور وزش باد گرم جنوبی شدید یا خیلی شدید پیش بینی می‌شود که احتمال وارد شدن خسارت به تاسیسات و زیرساخت‌های این استان‌ها وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه این بادها تا روز پنج شنبه ادامه پیدا می کند افزود: در استان‌های اردبیل و گیلان وزش باد گرم جنوبی شدید یا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود که اتخاذ تمهیدات لازم برای استحکام سازه‌های موقتی و به حداقل رساندن خسارات به تأسیسات و ابنیه توصیه می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: از بعد از ظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی به کشور وارد می‌شود که در این روز بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، نیمه غربی کردستان، نیمه غربی کرمانشاه و در روز پنجشنبه (۵ دی ماه) بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ایلام و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: جمعه (۶ دی ماه) بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال ایلام و نیمه شمالی خوزستان رخ می‌دهد.

ضیاییان تاکید کرد: بر اثر حاکمیت این شرایط جوی وزش باد شدید، لغزندگی جاده‌ها، مه آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی پیش‌بینی و احتیاط در تردد جاده‌ای به‌ویژه در جاده‌های مواصلاتی خارج از شهر و پرهیز از صعود به ارتفاعات توصیه می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments