۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

اینترنتی دارو نخرید/ فروش دارو در داروخانه اینترنتی ممنوع است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به هیچ عنوان از داروخانه های اینترنتی دارو نخرید زیرا رین داروخانه ها اجازه فروش داروها را ندارند و تنها می توانند مواد بهداشتی و آرایشی به فروش برسانند.

کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) گفت: فروش دارو در داروخانه‌های اینترنتی ممنوع است و این داروخانه‌ها فقط مجاز به فروش فرآورده‌های سلامت محور غیر دارویی هستند.

وی افزود: طبق آیین نامه مصوب سازمان غذا و دارو صرفاً داروخانه‌های حقیقی می‌توانند درخواست تأسیس داروخانه اینترنتی داشته باشند که بر اساس مجوزهای صادره از معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان غذا و دارو فعالیت خواهند کرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه خاطرنشان کرد: عملکرد داروخانه‌های مجازی صرفاً برای ارائه محصولات سلامت محور غیر دارویی خواهد بود و محصولی که به عنوان دارو در فهرست داروهای شیمیایی و گیاهی باشد قابل فروش‌ در این داروخانه‌ها نخواهد بود چون حتماً نیازمند تجویز است.

جهانپور خاطرنشان کرد: در داروخانه‌های مجازی تنها می‌توان وسایل مجاز آرایشی، بهداشتی، مکمل، فرآورده‌های طبیعی و محصولات غیر دارویی به فروش برسد.

وی در خصوص نظارت بر این داروخانه‌ها گفت: رصد‌ها و شناسایی‌هایی در خصوص داروخانه‌های غیر مجاز صورت می‌گیرد که توسط وزارت بهداشت و غذا و دارو این داروخانه‌ها به پلیس فتا معرفی شده و با متخلفان برخورد قضایی خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو توصیه کرد: وقتی افراد قصد خرید از داروخانه‌های اینترنتی را دارند باید به مجوز داروخانه اینترنتی توجه داشته باشند. جهانپور تأکید کرد: یک راه تفکیک داروخانه‌های مجاز اینترنتی با داروخانه‌های غیر مجاز این است که داروخانه‌ها مجازی اینترنتی باید حتماً آدرس داروخانه اصلی را که به آن لینک هستند را در سایت خود قرار دهند. اما با این حال باید گفت فروش دارو از همه داروخانه‌های مجاز و غیرمجاز اینترنتی ممنوع است.

 

خبرنگار: محمدرضا دژم

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments