Tuesday 25 February 2020 | سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 160

ایزدیار؛ شکارچی مدال در آب‌های آسیا

کسب ۱۹ مدال رنگارنگ از سه دوره بازی‌های پاراآسیایی موجب شده تا نابغه شنای معلولان ایران «ارتش تک‌نفره» لقب گیرد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، شاهین ایزدیار که از ۱۷ سالگی گام به بازی‌های پاراآسیایی گذاشته است تاکنون ۱۹ مدال طلا، نقره و برنز کسب کرده است. مجموعه مدال‌هایی که موجب شد تا دوستداران او و رسانه‌ها به این نابغه، لقب «مایکل فلپس» شنای ایرانی بدهند.

فلپس شناگر آمریکایی با سه حضور در المپیک ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو در مجموع ۲۷ مدال طلا، نقره و برنز کسب کرده است.

با وجود کلکسیون پرافتخار مدال آسیایی، ایزدیار در قهرمانی‌های جهان تاکنون نتوانسته بر سکو قرار گیرد. البته این ناکامی‌تنها به شاهین مربوط نمی‌شود بلکه کارنامه شنای معلولان ایرانی خالی از مدال جهانی است. او باید تا چند روز دیگر در رقابت‌های قهرمانی جهان این رشته در انگلیس شرکت کند رقابت‌هایی که ایزدیار به آن امیدوار است و عنوان کرده که می‌خواهد پاسخ بسیاری از حاشیه‌ها را در این رقابت‌ها بدهد.

ایزدیار پس از بازگشت از اندونزی دچار اُفت شد به گونه‌ای که در رقابت‌های قهرمانی کشور که در اردیبهشت ۹۸ برگزار شد نتوانست رکوردهای انفرادی خود را تکرار کند؛ کاری که موجب انتقاد زیادی از او شد.

شاهین بدون شک یکی از مسافران بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است و این اعزام با حمایت کمیته‌ ملی پارالمپیک خواهد بود. اعزامی‌که بیشتر از ‌آنکه جنبه مدال‌آوری آن مورد توجه قرار گیرد بخش حمایتی و در شرایط مسابقه قرار گرفتن این نابغه مورد توجه است؛ نابغه ای که احتمال مدال‌آوری وی در رقابت‌های قهرمانی جهان انگلستان دور از انتظار نیست.

ایزدیار پشتکار مثال زدنی دارد و برای رسیدن به اهداف ورزشی خود بسیاری از دلبستگی‌ها را ترک کرده است، مثال عینی این کار وی نیز مهاجرت تک نفره از کرج به مشهد است. او در این زمینه می‌گوید: با وجود آن‌ که خانواده‌ نقشی مهمی‌در پیشرفتم داشتند اما مجبور بودم آنان را ترک کنم و در برخی از مواقع تا مدت‌های طولانی نمی‌توانم دیداری با خانواده داشته باشم.

ورزشکار است و ورزش دوست؛ در کنار شنا از فوتبال و تماشای آن غافل نیست و بیش از آنکه فوتبالیست باشد یک هوادار متعصب به شمار می‌رود. هواداری که رنگ مورد علاقه‌اش سرخ است و پرسپولیس را تیم محبوب خود می‌داند. حتی در اظهار نظری اعلام کرده بود که به خاطر ۶ نماد این تیم، اجازه نداد شمار مدال طلایش در جاکارتا از این عدد عبور کند. ابراز علاقه وی به تیم پرسپولیس موجب شد تا وی پس از بازگشت از اندونزی، به اردوی این تیم دعوت و مورد تمجدید مسوولان باشگاه قرار گیرد.

«برانکو ایوانکویچ» و جمعی از مسوولان این تیم پیراهن شماره ۶ پرسپولیس را به شاهین ایزدیار هدیه دادند.

شاهین به تنهایی در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا یک کشور بود، کشوری که اگر خط و مرز جغرافیایی و سیاسی برای او تعریف می‌شد بدون شک در اندونزی در جایگاه سیزدهم جدول توزیع مدال‌ها قرار می‌گرفت. در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی که در جاکارتا اندونزی برگزار شد ایران با ۵۱ مدال طلا بالاتر از ژاپن قرار گرفت.

شاهین ایرانی در اندونزی فراتر از تصور رقابت می‌کرد و هر روز اخباری از طلایی شدن وی در رسانه‌های داخلی و سایت بازی‌ها منتشر می‌شد. اخباری که نشان می‌داد ایزدیار لشکر تک نفره‌ای است که برای هر کاروانی می‌تواند یک نعمت به شمار رود. او با تیز هوشی و تیز چنگی هفت مدال کسب کرد که رنگ ۶ مورد آن طلایی بود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of