Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
بازدید: 84

ایران تا ۳۰ سال آینده، کشوری پیر خواهد شد

معاون مراقبت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ایران رشد جمعیت سالمندی بسیار بالاست به طوری که در ۳۰ سال آینده ۲۵ درصد از جمعیت ایران را سالمندان تشکیل خواهند داد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، مریم حضرتی در آیین گرامیداشت روز پرستار اظهار داشت: نیازهای سلامتی سالمندان پیچیده بوده و نیازمند توجه به جنبه‌های ساختاری و مالی است.

وی ادامه داد: سال ۲۰۲۰ سال از سوی سازمان جهانی بهداشت سال پرستار و ماما نامیده شده و در نامه ای که رییس سازمان جهانی بهداشت در دی‌ماه جاری به تمامی‌روسای کشورها ارسال کرده از دولت‌ها خواسته شده که در حمایت و سرمایه‌گذاری روی پرستاری و مامایی برای گسترش پوشش همگانی سلامت تلاش کنند.

معاون مراقبت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: سال ۲۰۲۰ را به دلیل اینکه پرستاران نقش موثری بر روی کاهش هزینه‌ها و پیشگیری از بیماری‌ها داشته باشند، نامگذاری کرده اند.

حضرتی اضافه کرد: ایران در ۳۰ سال آینده کشور پیری خواهد شد و نیاز است خدمات مراقبتی از سالمندان بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

وی گفت: در ۱۰ سال آینده پرستاری جزو ۵ شغل برتر دنیا محسوب خواهد شد.

معاون مراقبت‌های پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به خواسته پرستاران برای حذف طرح قاصدک، افزود: امیدواریم با توجه به تاکید وزیر بهداشت، این طرح هرچه زودتر برچیده شود.

وی پرداخت مطالبات معوق پرستاران را یکی دیگر از انتظارات پرستاری عنوان کرد و گفت: طرح رتبه بندی، یکی از برنامه‌های معاونت پرستاری وزارت بهداشت در سال آینده خواهد بود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of