۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

ایران با انجام یکباره غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد به اروپایی‌ها تلنگر بزند

نماینده مردم شاهین شهر معتقد است که اگر روند کاهش تعهدات هسته‌ای از همان ابتدا با غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد انجام می‌شد اروپا تکانی به خود می‌داد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسینعلی حاجی دلیگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از دولتمردان اذعان می‌کنند که اگر لوایح سی اف تی و پالرمو به تصویب نرسند اقتصاد کشوربه بن بست می‌خورد، گفت: همان حرف‌هایی را که راجع به برجام و بقیه موارد اینچنینی به زبان می‌آوردند، همین صحبت‌ها را هم در رابطه با عدم تصویب لوایح اف ای تی اف می‌کنند.

وی در ادامه افزود: طرح این موضوعات هم شبیه به بقیه مسائلی است که مطرح می‌کردند، عده‌ای که در کشور مسئولیت‌های اجرایی هم دارند دنبال این هستند که کشور را به سمت تعهداتی نظیر همان معاهده برجامی که انجام داده‌اند ببرند که در آینده هم جبران ناپذیرند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولتمردان چقدر در تجلیل از برجام گفتند و دفاع کردند، اما چرا الان معاون سیاسی وزیر امور خارجه می‌گوید هیچ دستاوردی از برجام نداشتیم؟ همین یک موضوع را پاسخ دهند و اگر سودی هم داشته را بیایند و بیان کنند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس دهم به روند کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره و تاکید کرد:  قطعا اف ای تی اف هم مشابه برجام خواهد بود یکسری عقودی را به پای خود می بندیم و یک مرتبه با سرعت مافوق صوت می‌پذیریم اما بعد از بی وفایی طرف‌های مقابل به این معاهدات با روند کاهشی به عقب برگردیم مثل کاهش تعداتی که انجام شد و این کاهش تعهدات هم خیلی سانت به سانت است.

وی در ادامه افزود: کاهش تعهدات هسته‌ای بایستی به یکباره انجام می‌شد تا اینکه طرف مقابل حساب کار به دستش بیاید و دولتمردان مثل اینکه می‌خواهند که اروپایی‌ها به خودشان نیایند و در حالی که بایستی به خود بیایند و برای به خود آمدن هم باید می‌گفتند که ما همان ۲۰ درصدی که قبلا غنی سازی داشتیم الان هم انجام می‌دهیم که آن وقت بود که شاید اروپایی‌ها تکانی میخورند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments