۰۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴

ایران باید با قاطعیت گام سوم کاهش تعهدات برجام را هم بردارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دستاوردهای گام اول و دوم برجام، گفت: ایران باید با قاطعیت گام سوم کاهش تعهدات برجام را هم بردارد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدقاسم جاسمی با یادآوری دستاوردهای گام اول و دوم کاهش تعهدات برجام، گفت: سازمان انرژی اتمی‌به صورت کلی درباره افزایش بدون محدودیت ذخایر اورانیوم غنی شده، بازطراحی رآکتور تحقیقاتی و روند افزایش تولید آب سنگن در مجتمع اراک اظهارنظر کرده است و در جریان برداشتن گام دوم نیز برنامه‌هایی را اعلام کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی‌ایران نشان داد همانطور که بارها اعلام کرده می‌توان به سرعت به شرایط قبل از برجام بازگردد و توان هسته‌ای را بازیابی کند.

وی افزود: حق جمهوری اسلامی‌است که با توجه به تعهدات بین‌المللی و پذیرفتن داوطلبانه پروتکل الحاقی از فناوری هسته‌ای استفاده کند و اگر بیش از این طرف‌های خارجی برجام از خویشتن داری ایران سوء استفاده کنند، گام‌های بعدی محکم‌تر و بلندتر برداشته خواهد شد.

جاسمی‌یادآور شد: دولت نیز به همین جهت به غربی‌ها اولتیماتوم داده است، اروپایی‎‌ها باید از فرصتی که جمهوری اسلامی‌به آنها داده استفاده و برادری خود را ثابت کنند، آنها در اظهارنظرهای مختلف بیان کردند که به برجام پایبندند اما در عمل گامی‌برنداشتند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: دستاوردهای گام اول و دوم کاهش تعهدات برجام موجب تکاپوی اروپایی‌ها شده است اما به نظر می‌رسد که بیشتر به دنبال فشار مضاعف به ایران باشند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x