۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰

ایتالیا میزبان لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۱ شد

فدراسیون جهانی والیبال میزبانی لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۱ در دو گروه مردان و زنان را به شهر ریمینی ایتالیا واگذار کرد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از فدراسیون والیبال، فدراسیون جهانی والیبال علام کرد که شهر ریمینی ایتالیا میزبان لیگ ملت‌های والیبال زنان و مردان سال ۲۰۲۱ خواهد بود. FIVB تاکید کرد که لیگ ملت‌ها به شکل متمرکز برگزار می‌شود تا ورزشکاران با خیال آسوده در این رقابت‌ها شرکت کنند و از سوی دیگر، مسابقات والیبال با کیفیتی مناسب برای میلیون‌ها هوادار در سراسر جهان به نمایش درآید.
بر این اساس، ۱۶ تیم شرکت کننده در هر گروه مردان و زنان، به شکل دوره‌ای با هم مسابقه خواهند داد که هر تیم ۱۵ دیدار در مرحله مقدماتی خواهد داشت. مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها در گروه مردان از هفتم خردادماه آغاز می‌شود و تا دوم تیرماه ادامه خواهد که به مدت ۲۷ روز است. رقابت‌های زنان، سه روز زودتر (چهارم خرداد) شروع خواهد شد و تا ۳۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.
مسابقات مراحل نیمه‌نهایی و نهایی لیگ ملت‌ها برای مردان، پنجم و ششم تیرماه برگزار خواهد شد و برای گروه زنان نیز سوم و چهارم تیرماه انجام می‌شود.
در طول ۳۲ روز (مجموع مراحل مقدماتی، نیمه‌نهایی و نهایی) ۱۲۴ مسابقه والیبال در سطح بالا به شکل متمرکز برگزار خواهد شد؛ در حالی که اولویت فدراسیون جهانی، سلامتی همه اعضای تیم‌ها و عوامل اجرایی مسابقات است.
در ادامه گزارش فدراسیون جهانی درباره لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۱ آمده است: بیش از شش کشور برای میزبانی این رقابت‌ها درخواست دادند و در مزایده FIVB شرکت کردند. تمامی این درخواست‌ها با توجه به امکانات، تجربه میزبانی رویدادها و ظرفیت امنیتی برای برگزاری یک رویداد ایمن، به دقت مورد ارزیابی قرار گرفت.
پس از این بررسی‌ها، تصمیم بر این شد که کشور ایتالیا با همراهی یک شرکت ورزشی و رسانه‌ای به نام RCS که بیش از ۳۰ سال تجربه مدیریت مسابقات ورزشی در کلاس جهانی مانند رقابت‌های دوچرخه‌سواری جیرودیتالیا، ماراتون میلان و ماراتون ابوظبی را دارد، سازماندهی لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ زنان و مردان به شکل متمرکز را بر عهده گیرد.
همچنین فدراسیون جهانی والیبال آخرین اقدامات برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ و همچنین کاهش انتقال ویروس کرونا، از جمله آزمایش‌های مکرر، اقدامات دقیق و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را برای برگزاری این رقابت‌ها مدنظر خواهد داشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments