۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

محدودیت‌های جدید COVID-19 را به دلیل افزایش عفونت در ایتالیا!

نخست وزیر ایتالیا گفت پس از اینکه این کشور روزانه یک رکورد جدید روزانه در مورد عفونت‌ها ثبت کرد، روز یکشنبه مجموعه‌ای دیگر از اقدامات برای مقابله با موج جدید موارد COVID-19 را اعلام خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته گفت پس از اینکه این کشور روزانه یک رکورد جدید روزانه در مورد عفونت‌ها ثبت کرد، روز یکشنبه مجموعه‌ای دیگر از اقدامات برای مقابله با موج جدید موارد COVID-19 را اعلام خواهد کرد.

دفتر کونته گفت که دولت در حال بحث در مورد محدودیت‌های جدید با مقامات محلی و بهداشتی است که هدف آن جلوگیری از شیوع بیماری در عین محدود کردن تأثیر آن بر افراد و مشاغل است.

ایتالیا اولین کشور بزرگ اروپایی بود که توسط COVID-19 مورد حمله قرار گرفت و به لطف محاصره سختگیرانه دو ماهه تجارت و جنبش مردم، توانست تابستان را تحت کنترل درآورد. اما در هفته‎های اخیر عفونت‌ها افزایش یافته است.

ایتالیا و کروناویروس

طبق گزارش وزارت بهداشت، این کشور روز شنبه ۱۰ هزار و ۹۲۵ مورد عفونت جدید داشته است که بالاترین میزان ثبت شده در روز تاکنون است، این در حالی است که رکورد قبلی ۱۰۱۰ مورد ارسال شده در روز جمعه بود.

ایتالیا و کروناویروس

وزرای دولت ایتالیا تکرار قرطینه تحمیل شده در آغاز بحران را رد کرده‌اند اما مقامات طیف وسیعی از اقدامات جایگزین را برای کاهش ارتباطات اجتماعی بررسی کرده‌اند.

جیووانی توتی، رئیس منطقه شمال غربی لیگوریا، در فیس بوک گفت که دولت از مدارس می‎خواهد که دروس آنلاین و حضوری را متناوب کنند و به شرکت‌ها بگویند کار از راه دور را افزایش دهند.

دولت قبلاً محدودیت‌ها را بیش‌تر کرده است، استفاده از ماسک را در خارج از خانه اجباری کرده و محدودیت‌هایی را برای اجتماعات عمومی، رستوران‌ها، ورزش‌ها و برخی از فعالیت‌های مدرسه اعمال کرده است.

طبق روزنامه‌های ایتالیایی، محدودیت‌های جدید همچنین می‌تواند فعالیت‌های غیر ضروری از جمله سالن‌های ورزشی، استخرها و مسابقات ورزشی آماتور را هدف قرار دهد.

ایتالیا پس از انگلیس با ۳۶،۴۷۴ کشته از زمان شیوع کروناویروس در ماه فوریه، طبق آمار رسمی، دومین آمار کشته در اروپا را دارد.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x