۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳

ایالات متحده آماده اعلام تحریم‌های روسیه به دلیل هک‌های گذشته است!

دولت بایدن در حال آماده سازی برای اعلام تحریم‌ها در پاسخ به یک هک گسترده روسی است که به آژانس‌های حیاتی فدرال نفوذ کرده و در انتخابات ایالات متحده دخالت کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، یک مقام ارشد دولت آمریکا چهارشنبه شب گفت، دولت بایدن در حال آماده سازی برای اعلام تحریم‌ها در پاسخ به یک هک گسترده روسی است که به آژانس‌های حیاتی فدرال نفوذ کرده و در انتخابات ایالات متحده دخالت کرده است.

این تحریم‌ها که هفته‌ها توسط دولت پیش بینی شده بود، اولین اقدام تلافی جویانه اعلام شده علیه کرملین به دلیل هک سال گذشته، معروف به نقض SolarWinds، است. اعتقاد بر این است که هکرهای روسی نرم افزارهای پرکاربرد را با کد مخربی آلوده کرده‎‌اند که به آن‌ها امکان دسترسی به شبکه‌های حداقل ۹ آژانس را می‌دهد، بخشی از آن‌چه مقامات آمریکایی معتقدند عملیاتی با هدف استخراج اسرار دولت آمریکا بوده است.

به گفته این مقام مسئول، که مجاز به گفتگو در مورد موضوع نبوده و به شرط ناشناس ماندن با آسوشیتدپرس صحبت کردند، اقدامات روز پنجشنبه اعلام خواهد شد.

پیام قضایی روشن ایالات متحده به روسیه…

این اقدامات برای ارسال پیام قصاصی روشن به روسیه و جلوگیری از اقدامات مشابه در آینده انجام شده است. این اقدامات در حالی رخ داده‌اند که روابط پرتنش بین ایالات متحده و روسیه وجود دارد، رئیس جمهور جو بایدن این هفته به رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین گفت که ایالات متحده در دفاع از منافع ملی خود محکم عمل خواهد کرد، اما هنوز مشخص نیست که آیا این اقدامات منجر به تغییر رفتار می‌شود، به ویژه اینکه اقدامات گذشته ایالات متحده نتوانسته است به هک‌های روسیه پایان دهد.

پیام ایالات متحده به روسیه

مقامات آمریکایی همچنان در حال بررسی تأثیرات ناشی از نفوذ SolarWinds هستند که آژانس‌هایی از جمله وزارت خزانه داری، دادگستری، انرژی و امنیت داخلی را تحت تأثیر قرار داده و هنوز در حال ارزیابی اطلاعاتی هستند که ممکن است به سرقت رفته باشد. این نشان دهنده نقاط ضعف در دفاع سایبری خود دولت فدرال است.

این اقدامات نشان دهنده دور اصلی تحریم‌های اعمال شده توسط دولت بایدن علیه روسیه است. ماه گذشته، ایالات متحده هفت مقام متوسط و ارشد روسی را به همراه بیش از ده نهاد دولتی به دلیل حمله با عامل اعصاب به الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان و زندانی شدن‌های وی، تحریم کرد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments