۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

اکثر آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها از تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ حمایت می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، تازه ترین نظرسنجی مشترک ان بی سی و وال استریت ژورنال حاکی است که اکثر شهروندان آمریکایی از تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به خاطر درخواست وی از اوکراین برای تحقیق درباره جو بایدن حمایت می‌کنند ولی افکار عمومی‌آمریکا درباره اینکه آیا ترامپ از قدرت برکنار شود یا نه، اختلاف نظر دارند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد ۵۱ درصد آمریکایی‌ها بر این باورند که اتهامات مربوط به گفتگوی جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین بسیار جدی است و باید در این باره تحقیقات کاملی انجام شود.

این در شرایطی است که ۴۹ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی از برکناری ترامپ از قدرت مخالفت کرده و ۴۳ درصد خواستار برکناری ترامپ شده‌اند.

بیش از ۷۵ درصد دموکرات‌ها از برکناری ترامپ از قدرت حمایت کرده‌اند ولی این رقم در بین جمهوریخواهان تنها به ۱۱ درصد رسیده است.

بیش از ۵۳ درصد آمریکایی‌ها نیز گفته‌اند که ترامپ در خصوص پرونده اوکراین به هیچ وجه رفتار صادقانه و قابل اعتمادی نداشته و ۳۸ درصد مخالف این مساله بوده‌اند.

گفتگوی تلفنی ۲۵ جولای ترامپ با رئیس جمهور اوکراین به جنجال بزرگ سیاسی در آمریکا تبدیل شده است. وال استریت ژورنال و سایر رسانه‌های خبری آمریکا گزارش داده‌اند که ترامپ بارها از رئیس جمهور اوکراین خواسته است تا درباره اتهاماتی که علیه بایدن و پسرش وجود دارد، تحقیق کند.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی‌ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments