۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اولین گام برای مذاکره بازگشت کامل به برجام، لغو تحریم ها است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: معیشت و اقتصاد مردم سال ها گروگان تحریم ها بوده است و برای مذاکره در چارچوب برجام باید همه این تحرم ها لغو شود.

مهدی سعادتی، نماینده مردم بابل در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره آخرین وضعیت قانون راهبردی، افزود: مردم خواستار این بودند و هستند که مساله مربوط به برجام و آنچه را که بر آن گذشت معلوم شود. ما هم با توجه به نظر مردم و به نمایندگی از همه ملت تصمیم گرفتیم.

وی ادامه داد: در طی ۴۲ سال گذشته یکی از مهمترین قوانینی که مصوب و باعث عصبانی شدن نظام سلطه و جبهه استکبار آمریکا، صیهونیست و اروپایی شد، تصویب این قانون بود که با اکثریت آرا مجلس به نتیجه رسید.

سعادتی تصریح کرد: ما در این قانون یک مهلت دو ماهه به تحریم کنندگان ایران دادیم تا وضعیت را درست کنند چراکه آنها ۷ سال کشور ما را معطل کردند و در قبال آن هم هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی ها با دهن کجی و حرکت ظالمانه از برجام خارج شدند و تحریم ها را نیز چند برابر کردند و سخترین شرایط تحریم در دنیا را برای ایران پیش آوردند.

وی ادامه داد: اروپایی ها در نهایت بی شرمی چند سالی ما را معطل کردند و در آخر بعد شرط گذاشتند که شما نباید موشک های بالستیک  تولید و از جبهه مقاومت حمایت کنید.

سعادتی با بیان اینکه رفع تحریم ها می تواند به رونق بازار، اقتصاد و رفع مشکل معیشتی مردم کمک کند، گفت: آمریکا باید تمام تحریم ها را لغو کند و بعد آن ما برای ادامه مذاکرات برجامی تصمیم گیری کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به موضوع غنی سازی ۲۰ درصدی گفت: اگر در دو ماه آینده تحریم ها برداشته نشود و صادرات نفت ایران به حالت عادی برنگردد لغو پروتکل الحاقی که این جزو قانون است، اجرایی خواهد شد.

وی افزود: مجلس ما مجلس قانون مداری است و در برابر قانون شکنان ایستادگی می کند، برنامه مجلس این است که عزت و جایگاه نظام و مردم را حفظ کند. این قانون الزاماتی دارد که این الزامات باعث حفظ منافع ملی شود. اقتصاد و معیشت مردم در برجام گروگان گرفته بود و ما چیزی از این توافق ندیدیم.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments