۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
با ادعای پوتین:

اولین واکسن ضد کرونا در روسیه به ثبت رسید!

روسیه اولین واکسن ضد ویروس کرونا در جهان را به ثبت رساند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشست اعضای دولت اعلام کرد که واکسن ضد کرونا در روسیه به ثبت رسید.

وی در ادامه گفت:«تا آنجا که من می‌دانم امروز صبح، ۱۱ ماه اوت روسیه اولین کشور جهان بود که واکسن ضد ویروس کرونا را به ثبت رساند».

ولادیمیر پوتین از میخائیل موراشکو  وزیر بهداشت روسیه خواست جزئیات بیشتری در این مورد ارائه شوند.

رئیس جمهور روسیه متذکر شد:«هر چند می دانم که واکسن بحد کافی کارا و موثر است و سطح ایمنی مقاوم را ایجاد می‌کند و تمام مراحل آزمایش بالینی را گذرانده است».

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت:  یکی از دخترانش واکسن ضد کرونا تزریق کرده است. وی در جلسه با کابینه دولت در این خصوص اطلاع داد.

 

پوتین تصریح کرد: «یکی از دخترانم واکسن ضد کرونا تزریق کرده است. او در واقع در این آزمایش شرکت کرد. پس از تزریق درجه حرارت بدنش به ۳۸ رسید و روز بعد کمی از ۳۷ بالاتر رفت.»

 

رئیس جمهور افزود: «پس از تزریق دوم نیز درجه حرارت بدنش کمی بالا رفت اما بعدش همه چیز به حالت طبیعی برگشت. او حالش خوب است.»

 

وی خاطر نشان کرد:«خیلی ها کلا هیچ علائم بالینی ندارند و درجه حرارت بدنشان نیز پس از واکسن بالا نمی رود. و درواقع انگار هیچ اتفاقی نیافتاده است.»

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments