۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

اولویت ساخت بوستان در مناطق کم برخوردار

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر تملک باغات در مناطق کم برخوردار در راستای افزایش سرانه فضای سبز در این مناطق تاکید کرد و راهکارها و رهنمودهای لازم را در جهت تسهیل گری در این راستا است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی یزدانی در نشستی که با حضور شهرداران مناطق (۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲،۱۴،۱۶،۱۷)، مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، عنقایی سرپرست اداره کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری، معاونین خدمات شهری مناطق فوق و …. در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار(۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و ۱۷) برگزار شد؛ بر تسریع در روند تملک باغات و زمین‌های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق فوق تاکید کرد و طی این جلسه به بررسی چگونگی افزایش سرانه مناطق کم برخوردار و ارائه راهکارهای لازم جهت تسهیل گری در این امر پرداختند.

وی در این جلسه پس از ارائه گزارشی در خصوص عملکرد کارگروه تملک باغات با بیان این که در سطح شهر تهران ۶منطقه (۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و ۱۷) سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند، گفت: لزوم توجه ویژه به این مبحث جزو خواسته‌های اعضای محترم شورای اسلامی‌شهر تهران و شهردار محترم تهران بوده است که باید در این بخش توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم.

یزدانی با ذکر این نکته که از ۳۵۲ محله در سطح شهر تهران، ۱۷ محله فاقد پارک بوده است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در طول ۲سال گذشته ۵محله دارای پارک شدند و ۱۲محله دیگر فاقد پارک هستند و این محلات در اولویت کاری ما قرار دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: از محل اخذ عوارض حاصل از اجرای لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها؛ مناطقی که دارای سرانه کم فضای سبز یا محلات آنها فاقد بوستان می‌باشند، با تملک باغات و اراضی مشجر واقع در محدوده خود و تبدیل آن به بوستان عمومی‌نسبت به افزایش سرانه فضای سبز خود اقدام کنند.

یزدانی در ادامه تصریح کرد: همچنین مناطق( ۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و ۱۷) نسبت به شناسایی اراضی مذکور اقدام و با هماهنگی حوزه خدمات شهری و سازمان بوستان‌ها اجرای این مهم را بر عهده گیرند.
لازم به ذکر است در این جلسه اراضی معرفی شده در مناطق ۱۴ و ۱۶ نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید مستندات مربوطه جهت تعیین اولویت تملک به حوزه خدمات شهری و سازمان بوستان‌ها ارسال گردد.

همچنین در جریان این جلسه شهرداران مناطق ۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین‌هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی‌را دارند مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر و راهکارهای لازم ارائه گردید.

گفتنی است در پایان این جلسه مهندس یزدانی بر موضوعاتی چون لزوم جانمایی‌های کارشناسی شده جهت ساخت سرویس‌های بهداشتی در نقاط پیش بینی شده الزاما خارج از بوستان‌ها،انتقال چوب و سرشاخه جمع آوری شده در مناطق به نقاط تعیین شده از سوی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و ساماندهی مشاغل بی کانون در مناطق تاکید کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments