Thursday 2 April 2020 | پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
بازدید: 167

اورژانس ۱۱۵ مدافعان سلامت وطن

نیروهای اورژانس ۱۱۵ پاکدشت در کنار سایر کادر پزشکی در خط اول مبارزه با کرونا قرار دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، سرفه امانش را بریده بود،احساس سنگینی وزنه ای بر روی سینه داشت، یک هفته ای بود که این احساس و درد هر روز بیشتر می شد،تب و ضعف و بی حالی وقتی با سرفه های خشک او همراه می شد ،دیگر طاقتش تاق می شد.حتی نزدیکانش از او دوری می کردند این چیزی بود که خودش می خواست اما این موضوع او را بیشتر عذاب می دادکه نکند آنها هم درگیر شوند ،تنها دیدار انها غذایی بود که درب اتاق میگذاشتند.تا بعد از یک هفته نفسهایش به شماره افتاده بود هیچ راه نجاتی به فکرش نمی رسید مگر تماس با اورژانس ۱۱۵ ،با اورژانس ۱۱۵ پاکدشت تماس گرفت. وقتی با اپراتور اورژانس صحبت کردانگار کمی آرامش گرفت. چند دقیقه ای نگذشت که دو فرشته سفید پوش بر بالای سر او حاضر شدند.،با روحیه ای بالا ،تا چند لحظه پیش خانواده اش هم از او دوری می کردند اما این مدافعین سلامت وطن او را با مهربانی و اقدامات پزشکی به بیمارستان منتقل کردند.

ویروس کرونا ،حدود صد روز است که مهمان ناخوانده کشور ماست ،ترس و وحشت عموم مردم از این ویروس سبب شد تا بخشی از امور درکشوربه تعطیلی کشیده شود ،دانش آموزان و دانشگاهیان مضطرب از این بیماری خانه نشین شدند،بسیاری از مشاغل دورکار شدند تا اجتماعات کمتر شده تا بخشی زنجیره انتقال و ارتباط انسانی قطع شود، در این میان برخی پر مشغله تر شده و وجودشان باعث آرامش دیگران می شود،اورژانس ۱۱۵ خط مقدم حقیقی نبرد با بیماری کووید ۱۹ است.
بدون شک پرسنل کادر فوریتهای پزشکی اورژانس ۱۱۵ پاکدشت را میتوانیم سربازان واقعی و اصلی خط مقدم و مدافعین سلامت هموطنان پاکدشتی در این نبرد توصیف کنیم که در بیشتر مواقع اولین گروه از مجموعه درمانی هستند که با بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این شهر برخورد دارند و برای مقابله با این ویروس جانفشانی می کنند.
تکنسین های اورژانس ۱۱۵ پاکدشت اولین کسانی هستند که در مواجهه مستقیم با بیماران مبتلا به کرونا هستند .
از این رو کارشناسان این مرکز با ۵ آمبولانس و یک آمبولانس مخصوص کرونا جلوتر از خط مقدم بیمارستانی برای رسیدگی به وضعیت بیمار و تشخیص بیماری بر بالین بیماران حاضر می شوند؛ هر چند این تلاشگران بی ادعای حوزه سلامت در موارد مشکوک به کرونا با لباس ها و تجهیزات ایمنی کامل به ماموریت اعزام می شوند، اما همه اذعان دارند که آنان با این وجود در خط نخست رویارویی با ویروس کرونا قرار دارند.
تمام تلاش نیرو های اورژانس۱۱۵ در این منطقه این است که مردم محروم و زحمت کش پاکدشت درگیر مشکلات بیماری نشوند ،شاهد این ادعا شهید راه خدمت پزشک نامدار این منطقه دکتر شیرین روحانی بر اثر کرونا و بستری شدن کارشناس اورژانس ۱۱۵رضا فتحی و پرستار بیمارستان شهدای پاکدشت خانم خانی است

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of