۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

اوج‌گیری شیوع کرونا در اروپا همزمان با تشدید نگرانی مقامات

کشورهای آلمان، جمهوری چک و ایتالیا در کنار چندین کشور دیگر با موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا مواجه شده اند که نگرانی‌های گسترده‌ای را در قاره سبز به همراه داشته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از العالم، افزایش رکوردشکنانه ابتلا به کووید-۱۹ در آلمان، جمهوری چک و ایتالیا روز پنجشنبه این نگرانی را تشدید کرد که اروپا نتواند بر موج جدید شیوع این بیماری غلبه کند.

در حالی که دولت‌های اروپایی به تدریج اقدامات سختگیرانه‌تری را در دستور کار قرار می‌دهند، فرانسه برای مقابله با کووید-۱۹ مقررات منع رفت و آمد را در بسیاری از شهرها از ساعت ۹ شب به اجرا گذاشته است.

با فرا رسیدن فصل پاییز، ابتلا به کووید-۱۹ در بسیاری از مناطق اروپا بار دیگر افزایش یافته و کشورهای مختلف را در مسیر بازگرداندن مقررات سخت‌گیرانه که در فصل تابستان اجرای آن را متوقف کرده بودند، قرار داده است. جمهوری چک، بلژیک، هلند، اسپانیا، فرانسه و انگلستان از جمله کشورهایی هستند که نگرانی‌های بیشتری را در قاره سبز به خود جلب کرده اند.

در حالی که آلمان، پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا، شرایط نسبتاً مطلوبی را تجربه می‌کند، زنگ خطر در این کشور نیز به صدا در آمده است. روز پنجشنبه این کشور از ابتلای ۶ هزار و ۶۳۸ فرد به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت اخیر خبر داد که از رکورد برجا مانده ۶۳۰۰ نفری در اوایل ماه مارس (۷ ماه پیش) نیز فراتر می‌رود. البته ممکن است یکی از دلایل این امر، افزایش چشمگیر آزمایش‌های کرونا در این کشور ۸۳ میلیونی باشد. در آلمان مقامات آن کشور چهارشنبه شب توافق کردند قوانین مرتبط با استفاده از ماسک را تشدید و محدودیت‌هایی بر تعداد نفرات مجاز برای گردهمایی در مناطق پرخطر اعمال کنند.

سایر کشورها نیز وضعیتی به مراتب دشوارتر و خطرناکتر را تجربه می‌کنند. برای مثال، جمهوری چک روز چهارشنبه از ابتلای ۹ هزار و ۵۴۴ نفر به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت خبر داد که برای کشوری با بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت خبر خوبی محسوب نمی‌شود. دولت چک نگران پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها تا پایان ماه اکتبر (اواسط آبان) است.

ایتالیا نیز که تا کنون از موج دوم کرونا در امان بوده است، روز چهارشنبه ۷ هزار و ۳۳۲ مورد جدید ابتلا را طی ۲۴ ساعت ثبت کرد که بیشترین رشد ابتلا طی یک شبانه‌روز در این کشور به شمار می‌رود.

با این وصف، تعطیلی مدارس و رستوران‌ها و استفاده از روش‌های آموزش آنلاین در دانشگاه‌ها به اموری رایج در اروپا بدل شده اند.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments