۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خبر داد؛

انهدام شبکه سازمان یافته‌ای که فرار مالیاتی ۵۲ میلیاردی داشت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف و انهدام یک شبکه سازمان یافته فرار مالیاتی به ارزش ۵۲۰ میلیارد ریال در کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ سردار محمدرضا مقیمی در خصوص کشف یک شبکه سازمان‌یافته فرار مالیاتی، گفت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با برگزاری جلسات تعاملی متعدد با مسئولان اداره کل مالیاتی استان‌ها، در تحقیقاتی از وجود عملیات‌های مالی مشکوک، بدهکاران کارت های بازرگانی و فرار مالیاتی افرادی در سال‌های قبل در سطح استان کرمانشاه مطلع شدند.

وی افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اسنادی و میدانی بیشتر، متوجه شدند عده ای با کارت بازرگانی افراد دیگری با بضاعت مالی کم در گمرکات سراسر کشور از جمله بنادر جنوبی در امر واردات فعالیت عمده داشته و از این طریق فرار مالیاتی بیش از ۵۲۰ میلیارد ریالی داشته‌اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: در ادامه با قوت گرفتن احتمال سوء استفاده از کارت بازرگانی توسط شخص و یا اشخاصی دیگر، با هماهنگی قضائی و اعلام شکایت رسمی از سوی نماینده حقوقی سازمان امور مالیاتی، شناسایی و دستگیری سایر متهمان وارد مرحله جدیدی شد.

مقیمی افزود: در نهایت مشخصات ۳۵ نفر از مرتبطان استفاده از کارت بازرگانی به عنوان حق العمل کار و صاحبان کالا، استخراج و مخفیگاه آنها در استان های بوشهر، هرمزگان و خوزستان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه منسجم و هماهنگ دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان تاکید کرد: فرار مالیاتی اثرات مخرب منفی بر اقتصاد کشور وارد می سازد و امروزه تعامل پلیس امنیت اقتصادی با اداره امور مالیاتی واقدامات صورت گرفته در این زمینه موجبات وصول مالیات را فراهم کرده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments